banner341

AK Parti Samsun'da İlçe Başkan adayları belli oldu

AK Parti Samsun il Başkanı Av. Hakan Karaduman tarafından yapılan açıklamada, AK Parti 6. Olağan kongreleri kapsamında Samsun iline bağlı ilçelerde, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından yürütülen ilçe başkan adayı belirleme sürecinin devam ettiği belirtilerek süreç hakkındaki gelişmeler kamuoyu ile paylaşıldı.

AK Parti Samsun'da İlçe Başkan adayları belli oldu ABONE OL

Samsun İl Başkanı Karaduman daha önce yapılan temayül, toplantı, görüşme ve istişareler 1sonucunda mevcut ilçe başkanlarından kongrelerinde yeniden aday olmamaları yönünde karar verildiğini hatırlattı. 

Başkan Karaduman, “Alaçam, Ayvacık, Bafra, İlkadım, Kavak, Tekkeköy, Lâdik, Vezirköprü ve Yakakent ile yine daha önce istifa eden Ondokuzmayıs ilçe başkanlığı adaylığı için Genel Merkez Teşkilat başkanlığımızca mülakat yapmak üzere genel merkeze çağrılacak olan ilçe başkan adaylarımız belirlenmiştir” dedi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi :''Alaçam ilçemiz için Salih Uçar ve Selahattin Alkan; Ayvacık ilçemiz için Kemalettin Gökçe, Harun Doğan ve Sertaç Can; Bafra İlçemiz için Hasan Kuru ve İbrahim Semiz; İlkadım ilçemiz için Atakan Ergeni, Hakan Ay, Mehmet Coşkun ve Serkan Akyüz; Kavak ilçemiz için Onur Bakır ve Osman Atlı; Ladik ilçemiz için Orhan Yılmaz, Recep Dirican ve Şerafettin Demirtaş; Ondokuzmayıs İlçemiz için Fatih Seven ve Hakan Yazar; Tekkeköy ilçemiz için Hayri Ağırlar, Kenan Yılmaz, Muhammet Üstün ve Şuayip Haliloğlu; Vezirköprü ilçemiz için Mehmet Gülburun ve Mehmet Kurt ve Yakakent ilçemiz için de Mehmet Gençoğlu, Mustafa Çakır ve Ahmet Günel genel merkezde yapılacak olan mülakata katılacaklardır. Kongrede aday olmaması kararlaştırılan ilçe başkanlarımız, kongre sürecine kadar görevlerinin başında olup tüm kongre süreci bu İlçe başkanlarımızın başkanlığında yürütülecektir. 

Kongre tarihi daha önce ilan edilen Bafra, Ayvacık, Ladik ve Vezirköprü ilçelerimizin kongre tarihlerinin gelecek hafta yapılacak olan İl Başkanları Toplantısı ile çakışması, ilçe kongre takviminin sıkışık olması ve il kongresi tarihinin 24 Mart 2018 olarak belirlenmesi nedeni ile mart ayının ilk haftasına ertelenmiştir. İlçe kongrelerimizin tamamlanmasının ardından, 24 Mart 2018 günü saat 12.00’de Yaşar Doğu Spor Salonunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile ihtişamlı ve partimize yaraşır bir şekilde il kongremizi yapacağız. Kongrelerde görevlerini devredecek ilçe başkanlarımıza özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, yapılacak olan ilçe kongrelerinde ilçe başkanlığı görevini üstlenecek olan dava arkadaşlarımıza bu zor ve kutlu görevlerinde başarılar dileriz."

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366