AK Parti'de kongre günü

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "AK Parti kadroları huzur için, AK Parti kadroları izzet için, AK Parti kadroları istikbal için yürüyor" dedi. Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile kongrenin yapılacağı Ankara Arena Spor Salonu'na geldi. Salonun bahçesinde kendisi için oluşturulan platforma çıkan Davutoğlu ve eşi, alanda bulunan partilileri selamladı.

AK Parti'de kongre günü ABONE OL

Türkiye'nin dört bir yanından gelen partililere, "Biz biriz, beraberiz ve hep birlikte Türkiye'yiz" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:"Sizler bugün Ankara'daki mevcudiyetinizle, Türkiye'de sanki olağanüstü bir durum varmış gibi bu durumu yansıtmak için kriz senaryoları çıkarmak isteyenlere karşı Diyarbakır'dan, Erzurum'dan, Edirne'den Hakkari'den fevç fevç Ankara'ya aktınız. Malazgirt'ten Anadolu'ya akan yiğitler gibi, Anadolu'dan Rumeli'ye giden atalarınız gibi ve Anadolu'dan, Rumeli'den İstanbul'a büyük fethe yürüyen dedeleriniz gibi ve dahi Çanakkale'ye yürüyen onur için, istiklal için, istikbal için yürüyen o yüce şehitler gibi Allah razı olsun. Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz."

Konuşması "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarıyla kesilen Başbakan Davutoğlu, "Biz böyle zor zamanlarda ak bayrağı, al bayrağı yücelten sizlerle gurur duyuyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Enerjinizle enerjimize güç kattınız. Varlığınızla varlığımızı pekiştirdiniz. Gür sesinizle gür sesimize yeni bir boyut kattınız. Allah sesimizi gür eylesin, Allah bastığınız toprağı kadim ve güçlü eylesin. Allah bu yurda bu topraklar için şehit olan aziz şehitlerimizin emanetini taşıma gücünü bize nasip eylesin. Sizler onun için buradasınız. Bugün vatanın birliği, ülkenin istikbali için hiç korkmadan, cesaretle şer odaklarına, terör odaklarına karşı yürüyen yiğitler gibi sizler de Ankara'ya o yiğitlerin emanetine güç vermeye geldiniz" ifadesini kullandı.

Davutoğlu, 7 Haziran sonrası çok senaryolar yapıldığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir anda PKK'sı, DHKP-C'si, DEAŞ'ı dışarıdaki odaklarla birlikte düğmeye bastılar ve 12-13 yıllık AK Parti iktidarının bütün kazanımlarını yerle bir etmek için harekete geçtiler. Onlar bu şer odakları için harekete geçerken, AK Parti kadroları 1 Kasım'da yeni bir demokrasi zaferi için harekete geçiyor. Onlar Türkiye'de kaos senaryosu için harekete geçerken, AK Parti kadroları huzur için, AK Parti kadroları izzet için, AK Parti kadroları istikbal için yürüyor."

Herkesin 7 Haziran'dan sonra yaşananları gördüğüne dikkati çeken Davutoğlu, "Kimlerin kardeşi kardeşe kırdırmak için, kimlerin bu ülkeyi parçalamak için harekete geçtiğini gördü ve onlara karşı AK Parti kadrolarının yanında yer aldı. Aynı şekilde kimlerin Türkiye'de güçlü bir yönetime ihtiyaç varken, iktidardan kaçtığını gördü. Biz ne kurulan tuzaklara fırsat veririz ne de millet güçlü iktidar, güçlü yönetim istediğinde onlardan kaçarız" diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 07:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4