AK Parti'nin tabanı erken seçim istiyor

AK Parti'nin yaptırdığı son ankette tabanı seçim yada koalisyona nasıl baktığını ortaya koydu. AK Parti tabanı erken seçimin daha doğru olduğunu düşünüyor.

AK Parti'nin tabanı erken seçim istiyor ABONE OL

Yapılan son ankette AK Parti, 7 Haziran'a göre oyunu 3 puan artırarak yüzde 43.8'e yükseltti. MHP ve HDP'de düşüş var.

AK Parti'nin, Yaptırdığı Son Ankette Oyu Yüzde 43.8

AK Parti, 7 Haziran seçimlerinden sonra en kapsamlı anketini yaptırdı. Ankete göre 7 Haziran seçimlerinde yüzde 40.6 oy olan AK Parti'nin oylarında yüzde 3 civarında bir artış oldu. AK Parti oylarını bu artışla yüzde 43.8'e yükseldi. Bu oran AK Parti'nin kıl payı da olsa tek başına iktidarı yakalayabileceğinin mesajını verdi.

Anket sonuçları MHP ve HDP'de bir düşüş olduğunu gösteriyor. Seçimlerde Yüzde 16,4 oy alan MHP oyları yüzde 15.4'e geriledi. Yüzde 12.9 oy olan HDP'nin oyları ise yüzde 12.5'ler düzeyine indi. MHP, oylarından AK Parti, HDP oylarından da CHP'ye bir kayma oldu. Yüzde 25.1 oy olan CHP'nin oy oranında az da olsa bir artış görünüyor. Ankete CHP'nin oyları yüzde 25.5 görülüyor.

Anketin en önemli sonuçlarından biri ise AK Parti tabanının seçim ya da koalisyona nasıl baktığını ortaya koyması oldu. AK Parti seçmeninin yüzde 75'i koalisyon hükümeti kurulmasına sıcak bakmıyor. Taban, erken seçimin daha doğru olacağını düşünüyor. 

Kaynak: Sabah

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 07:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4