banner341

Başkan Göksel basın mensuplarıyla bir araya geldi

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Serra Otel’de düzenlenen kahvaltı programında ulusal ve yerel basın organlarıyla bir araya geldi.

Başkan Göksel basın mensuplarıyla bir araya geldi ABONE OL

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Serra Otel’de düzenlenen kahvaltı programında ulusal ve yerel basın organlarıyla bir araya geldi. Kahvaltıda, İl Başkan Yardımcıları Hakan Karaduman, İsmail Şen, Mustafa Semizoğlu ve İsmail Hut, İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Mercimek ve İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe de yer aldı.

GÜNDEME İLİŞKİN SORULARI YANITLADI
Gündeme ilişkin konularla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti İl Başkanı Göksel, “Bizim amacımız, şehrimize yapılacak ve yapılan hizmetlerin doğru bir şekilde vatandaşlarımıza sunulmasını sağlamaktır. İktidar partisinin il başkanı olarak basın organlarımızla bir araya geliyoruz. Bu süreçte yoğun bir gündemimiz var. Gündemimiz bu aralar sıcak durumda. Yeni Anayasa ile ilgili çalışmalar, havaalanımızla ilgili yapılacak çalışma ve teşkilatlarımızın çalışmaları devam ediyor. Bunların hepsiyle ilgili bir değerlendirme yapmak için bir araya geldik. AK Parti olarak, partimizin misyonu, vizyonu ne ise Samsun’da da aynı misyon ve vizyonla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız, halka en doğru şekilde hizmet etmek, yatırımlarla ilgili çalışmalar yapmak, istihdamı ve ekonomiyi canlı tutmaktır. Ancak ülkemizde yaşanan olaylar bu yatırımların sekteye uğramasına neden oluyor. FETÖ’nün darbe girişimi, terör olayları ve buna benzer unsurlar bu yatırımların sekteye uğramasına neden olabilir. Biz laf üstüne laf koymak için değil, taş üstüne taş koymak için varız. Ancak her şeye rağmen, ekonomik olarak yapılacak tarımsal, ticari ve KOSGEB destekleri açıklandı. Yatırımı ve istihdamı güçlendirecek politikaları Başbakanımız açıkladı. FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında dahi üçüncü köprü açıldı, Osman Gazi Köprüsü açıldı, Ovit Tüneli’nde ışık göründü gibi birçok yatırım da halkımızın hizmetine sunuldu. Biz milletçe vatanperver insanlarız. Bizim için vatan mevzu bahisse, gerisi teferruattır. Vatanımızı kurtarmak isterken elimizdeki işleri unutabiliriz. Başbakanımız, ‘Irak’ta da, Suriye’de de ülkemizin güneydoğusunda da mücadelemiz sürüyor’ dedi. Amacımız gündemi sosyal yaşama taşımaktır” dedi.
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK
Göksel açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Teşkilatlar olarak kongre hazırlıkları yapıyorduk. Ancak Başbakanımız ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir araya gelmesi neticesinde, Yeni Anayasa çalışmalarının daha da hızlanması ve ortak bir metinin de oluşturulması neticesinde, kongre gündemimiz değişti. Yeni Anayasa Taslağı muhtemelen Ocak ayı içerisinde meclise gelecek. Taslak, meclisten ister 330 oyla, isterse 367 oyla geçsin, halk oylamasına sunulacak. Bunu başbakanımız dile getirdi. Bu süreçte de Genel Merkezimizden Nisan Ayı içinde bir referandum olabileceği dile getirildi. Başbakanımıza, ‘Önümüzdeki yıllarda seçim olacak mı’ diye bir soru yöneltildi. Başbakanımızda 2017 ve 2018 yıllarında seçim olamayacağını, seçimlerin 2019 yılında yapılacağını ve milletin erken seçime götürülmeyeceğini söyledi. Yani Seçimler zamanında olacak.“

TERÖRLE MÜCADELE SÜRÜYOR
“Terörle mücadele aralıksız devam ediyor. Milli silahlarımızla yani milli İnsansız Hava Araçlarıyla, Milli Piyade Tüfeğimizle ve Fırtına Obüslerimizle, tankımızla, topumuzla yurt içi ve yurt dışında devam ediyor. Şunu da söylememiz gerekir ki, bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Müttefikler DEAŞ’la mücadele diyoruz diyor. Ancak ne hikmetse DEAŞ daha da büyüdü. Ancak uyarılarımız dikkate alınmadı. Biz de DEAŞ’la mücadele etmek için Suriye’ye girdik. ÖSO, bin 600 kilometrekarelik alanı Türkiye’nin de desteği ile kontrol altına aldı. Bizim hedefimiz, Suriye sınırımızda 5 bin kilometrekarelik alanı kontrol altına alarak terör örgütlerinin Fırat’ın batısına geçmelerini engellemek ve onları orada  barındırmamaktır. Biz bu işleri kendi dirayetimizle yapmalıyız. Doğrusunu da yapıyoruz. Biz teşkilatlar olarak Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin yanındayız”

TÜRKİYE HUKUK DEVLETİDİR
“Dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından, HDP Milletvekillerinin bazıları gözaltına alındı. Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda HDP dahil tüm partiler bir öneri sundu ve dokunulmazlıklar kaldırıldı. Dokunulmazlıkları kalkanlar ifadeye çağırıldı. 63 kişiden bir kişi dışında kimse ifade vermeye gelmedi. Devletle oyun olmaz. Devlet kendisiyle oyun oynayanlara karşı gereğini yerine getirir ve bu noktada da devlet gereğini yerine getirdi. Avrupalı parlamenterler, bunu da Türkiye’nin aleyhine kullanmaya çalışıyorlar. Türkiye bir hukuk devletidir ve gözaltılarla ilgili hukuki süreç işledi. Böyle de devam edecek”

REJİM DEĞİL YÖNETİM ŞEKLİ DEĞİŞİKLİĞİ
“MHP’de CHP’de seçim beyannamesi olarak Yeni Anayasa’yı taahhüt etmişti. Başkanlık Sistemi de Yeni Anayasa’nın içerisinde. Biz Başkanlık Sistemi istiyorduk. Ancak Başbakanımız sistemin Cumhurbaşkanlığı Sistemi olarak yeniden güncellendiğini söyledi. Biz 1982 Anayasası’nın yeniden yapılması ve değişmesi yönünde bir talebimiz var. Başkanlık Sistemi de bu Yeni Anayasa düzenlemesinin içerisinde bulunan bir maddedir. Ancak bu rejim kaygısı varmış gibi gösteriliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi Cumhuriyettir. Yeni Anayasa ile rejim değişikliği yapılmayacak. Sadece yönetim şekli değişecek. Cumhuriyet ve kazanımlarıyla ilgili bir derdimiz yok. Art niyetlilerin amacı, padişahlık, tek adamlık ve diktatörlük ithamlarıyla süreci tıkamaktır. Şu andaki yönetim şeklinin ülkemize uymamasıdır. Bu sistem ile ekonomik olarak daha da güçleneceğiz, kararları daha hızlı alacağız ve hızlı kalkınacağız”

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI ARSLAN GELİYOR
“Samsun’la ilgili yatırımlar bekliyor ve arzuluyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan Cuma günü Samsun’a gelecek. Havaalanı ile ilgili incelemelerde bulunacak. Tekkeköy’deki kavşakların temel atma törenine katılacak. Havaalanı ile ilgili detayları bakanımız açıklayacaktır. Ancak Havaalanı’nın kapatılması konusu teknik bir konudur. Buna yorum yapmamız doğru değildir. Bu konunun detayları birinci ağızdan değerlendirilecektir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4