Başkan Sabuncu: 'Bu vatan hepimizin şimdi birlik zamanı'

CHP İlkadım İlçe Başkanı Av. Arzu Sabuncu, son dönemde yaşanan terör olaylarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu vatan hepimizin, şimdi birlik beraberlik zamanı" dedi.

Başkan Sabuncu: 'Bu vatan hepimizin şimdi birlik zamanı' ABONE OL

Yaşanan terör olaylarına ilişkin açıklamada bulunan Sabuncu, "Bu vatan hepimizin. Böylesi bir acının yaşandığı bu kötü ve acı günlerde bu olayların siyasi olarak değerlendirmesi yapılmamalı. Hepimiz bu ülkenin evladıyız. Bugün birlik olma zamanıdır. Yaşanan acıları birlikte çözme zamanıdır" dedi.

"Ağlayan analar hepimizin anası. Ananın Türkü, kürdü olmaz" diyen Sabuncu, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

"Tüm yurttaşlarımız her şehit haberinde büyük acı yaşıyor. Ülkemizi ateş çemberi içerisine sokmak isteyenler hedeflerine hiç bir zaman ulaşamayacaklar. Acı ve göz yaşını siyasi rant olarak kullananlara fırsat vermeyelim. Çözüm sürecinin sonucu ortada. Daha fazla evlatlarımız ölmesin. Ben CHP İlçe Başkanı olarak değil bir anne olarak sesleniyorum vatandaşlara. Vicdanlarımız sızlıyor, içimiz kan ağlıyor. Hergün şehir haberiyle uyanmak istemiyoruz. Ocaklara ateş düşüyor, çocuklar babasız, analar babalar evlatsız bırakılıyor. Her bölgeden her kökenden şehidimiz var. Terörden beslenen kesim hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Yaşanan olayların karşısında hep birlikte duralım"

Sabuncu, açıklamasının ardından şehit düşen askerlere, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine baş sağlığı diledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4