banner341

Başkan Yılmaz A Haber’de Başkanlık Sistemi’ni konuştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Başkanlık sistemi ile yepyeni bir Türkiye inşa edilecek. Türkiye tüm sıkıntılardan arındırılacak” dedi.

Başkan Yılmaz A Haber’de Başkanlık Sistemi’ni konuştu ABONE OL

Samsun sanayileşmede Türkiye ortalamasını yakalayacak

            Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz A Haber'de yayınlanan Ajans Hafta sonu programına katılarak başkanlık sistemi ve Samsun ekonomisi hakkında açıklamalarda bulundu.

BAŞKANLIK SİSTEMİ SORUNLARI ÇÖZECEK
         A Haber stüdyolarında Barış Keskin'in konuğu olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başkanlık sisteminin hayata geçmesiyle birlikte Türkiye'de köklü bir değişiklik yaşanacağına dikkat çekerek, " Türkiye’nin tüm sıkıntılardan rafine edilmiş, arındırılmış bir sisteme ihtiyacı var. Güvensizliğe, iç çatışmalara dayalı bu sistemle Türkiye’nin hedefleri olan 2023’e, 2025’e ulaşması imkansız görünüyor. Onun için yeni anayasamızla, başkanlık sistemimizle, yepyeni bir frekansla Türkiye’yi yeniden inşa etmemiz lazım. Kendi içimizde bile birçok bürokratik engelle karşılaşıyoruz mevcut sistemde. Sadece bürokrasi hazretlerinin değil kafaların da bu yeni anlayışla birlikte modifiye olması gerektiğini düşünüyorum. Başkanlık sistemi ülkemiz adına çok hayırlı olacaktır. " dedi.
SAMSUN SANAYİLEŞMEDE TÜRKİYE ORTALAMASINI YAKALAYACAK
Samsun'da tarımın gelişmesi için kırsal kalkınmayı desteklediklerini ve sanayileşmenin önünü açtıklarını da belirten Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü; Samsun sanayileşmede Türkiye ortalamasını biraz altında bulunuyor. Biz şimdi kentimizi Türkiye ortalamasına getirmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin 2 – 3 tane lojistik organize sanayilerinden bir tanesi Samsun’da 40 milyon euroluk bir AB hibesiyle yapılıyor. Gıda OSB her gün biraz daha büyüyor. Havza’da devletimiz bir OSB yapıyor bizler katkı veriyoruz. Vezirköprü’de, Çarşamba’da yakında OSB çalışmaları başlayacak. Samsun’da ve Bafra’da var. Gıda OSB’miz, Lojistik OSB’miz derken büyük bir sanayileşme gerçekleşiyor kentimizde. Samsun kara, demir, deniz ve hava yolu ulaşımını kullanabilen sayılı şehirlerden birisi. Sahip olduğumuz bu ulaşım altyapısının gelişmişliğini bir Lojistik OSB ile desteklemek istiyoruz. Antalya’da portakal ihraç edecek bir ihracatçı arkadaşımız ürününü tıra yükleyecek ve Samsun’a getirecek. Burada ihraç edeceği ülkelerden fiyat alacak. Aldığı fiyat eğer düşükse Lojistik OSB’mizde soğuk hava depolarında ürününü bekletecek ve fiyatların yükselmesini bekleyecek. İşte bu altyapı şu anda Samsun’da yapılıyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4