CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Kurban pazarlarının nabzını tuttu

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar kurbanlık telaşında, satıcılar da pazarlarda... CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Samsun’da de kurban pazarlarını ziyaret etti.

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Kurban pazarlarının nabzını tuttu ABONE OL

Kurbanlık hayvan satıcıları Samsun Milletvekili Hayati Tekin’e yem fiyatlarının pahalı olmasından şikâyetçi olurken kurbanlık alan vatandaşlar ise hayvan fiyatlarının yüksek olmasından dolayı vekile dert yandı. Bütün ümitlerini hafta sonuna bağlayan esnaf, Cumartesi Pazar günü de istedikleri satışın olmaması durumunda zarar edeceklerini ve masraflarını bile karşılayamayacaklarını söylediler.


Kurbanlık almaya gelen vatandaşlar fiyatların yüksek olmasından yakınıyor. 

Kurbanlık almaya gelen bir vatandaş, asgari ücret ile çalışan bir kişinin 700 TL ile bin 200 TL arasında fiyatları değişen küçükbaş kurbanlıklardan almasının çok zor olduğunu ifade ederek, büyükbaş kurban fiyatlarının da 15 milyara kadar çıktığını fiyat konusunda yetkililerin bu duruma el atması için Milletvekili Hayati Tekin’e rica etti.

Vatandaşlar el yakan kurbanlık fiyatlarıyla ilgili CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin’e dert yandı. Kurban satıcıları ise maliyetlere rağmen rakamların az olmasından şikayetçi. CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Geçen seneye göre kurban fiyatlarında yüzde 20’lik bir artış olduğunu fakat vatandaşın gelirinde bir artış söz konusu olmadığı gibi vatandaşın alım gücünün azaldığını ifade etti.


Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 06:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4