CHP'de 'ön seçim' telaşı başladı

Yüksek Seçim Kurulu'nun siyasi partilere gönderdiği seçim takvimi taslağında ön seçim için 8 Eylül'ü önermesi CHP'deki ön seçim sancısını artırdı. Yüksek Seçim Kurulu'nun siyasi partilere gönderdiği seçim takvimi taslağında ön seçim için 8 Eylül'ü önermesi CHP'deki ön seçim sancısını artırdı. 7 Haziran seçimleri öncesi yapılan ön seçimde listeye giren Kemal Zeybek'in ve Hayati Tekin'in tekrar yapılacak olan ön seçim de durumlarının ne olacağı ise merakla bekleniyor.

CHP'de 'ön seçim' telaşı başladı ABONE OL
YSK'nın önerisini partinin yetkili kurullarında değerlendirecek olan CHP'nin YSK'dan ön seçim tarihinin ileri bir tarihe atılmasını isteyeceği ifade ediliyor. CHP Parti Meclisi ise yarın (pazar) yapacağı toplantı ile ön seçimi ele alacak. 

Kulislerde 7 Haziran öncesi kendisi de ön seçime giren Kılıçdaroğlu'nun, seçim sürecinde "kontenjan hakkını 1 kez kullananların bir daha kullanamayacağı" yönündeki açıklaması nedeniyle listelerde önemli değişikliklerin olabileceği dile getiriliyor. 

Kılıçdaroğlu'nun ön seçimden yana olması, "MYK'nın büyük çoğunluğunun ön seçime girebileceği" şeklinde yorumlanırken, Genel Başkanın Selin Sayek Böke, Ercan Karakaş, Sezgin Tanrıkulu ve Murat Özçelik gibi isimler için kontenjan hakkını kullanacağı kulislerde konuşuluyor.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2015, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4