Çiğdem Karaaslan'a Genel Başkan Yardımcılığı görevi

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Karaaslan, ''Samsunumuzun örnek bir şehir olması için el birliği ile bütün yönetici kadrolarımız ve bütün karar alma organlarımız hep birlikte birarada çalışacağız'' dedi.

Çiğdem Karaaslan'a Genel Başkan Yardımcılığı görevi ABONE OL

12 Eylül'de yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresi'nde 4. kez Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'na seçilen AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, kongrenin ardından yapılan ilk MKYK toplantısında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından genel başkan yardımcılığı görevine getirildi. Çiğdem Karaaslan, partinin beyin takımı olan Merkez Yürütme Kurulu'nda Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Başkan yardımcılığınınzor ve büyük sorumluluk gerektiren bir görev olduğunu belirterek, ''AK Parti sürekliliğin ve tazeliğin partisidir. 5. Olağan Kongresi ile belirlenen MKYK ve MYK ile bu somutlaştı. Yeni oluşturulan İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve başkanı olarak görevlendirildiğim Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinin çok önemli ve kapsamlı olduğunu düşünüyorum. Sayın Genel Başkanımız olağanüstü büyük kongremizde sözlerine 'Mekana selam olsun' diye başlamıştı. Bu aynı zamanda çevreye ve doğaya bir selamdı. Çünkü çevre ve doğa varoldukça, insanlık varolmaya devam edecektir. Eğer konu çevre ise bu tüm insanlıkla ilgilidir. Aslında ülkenin sınırlarının dışında da tüm insanlığın sahip olduğu değerler perspektifinden konuya bakmak gerekmektedir. Bu yaşadığımız şehirler için de geçerlidir'' dedi.

KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Bundan sonraki görevinde doğa, insan, çevre, şehir ve kültür buluşmasını sağlayacak çalışmalar yapacağını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''Bu konularda hassas olmak hem insani, hem tarihi, hem de milli bir sorumluluktur. Türkiye'de 13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde özellikle şehircilik anlamında yapılan önemli işlere ve dünya çapında ses getiren projelere imza atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın kurulması bu anlamda dönüm noktasıdır. Bakanlığımızın hizmetlerine doğru orantılı olarak genel merkezimizde çevre şehir ve kültür alanındaki çalışmalara katkı vereceğiz'' dedi.

SAMSUN İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Genel başkan yardımcılığı görevinin Samsun'a çok büyük katkı sağlayacağını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''Yeni görevim ile birlikte hem Samsun'a hem de ülkemize hizmet edeceğim. Samsun'da yerel yöneticilerimizin çevre, şehircilik ve kültür anlamında çok önemli hizmetleri ve projeleri var. Bundan sonra daha güçlü bir kadro ile Samsun'umuzun Türkiye'de örnek bir şehir olmasının ötesinde dünyada da örnek bir şehir olması için el birliği ile bütün yönetici kadrolarımız, bütün karar alma organlarımız ve halkımızın katılımı ile hep birlikte birarada çalışacağız'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2015, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4