Cumhurbaşkanı Erdoğan ek gösterge konusunda müjde verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye, kendi ekonomik ve sosyal programlarını geliştirebilen ve hayata geçirebilen güçlü bir ülkedir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ek gösterge konusunda müjde verdi

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ek gösterge konusunda müjde verdi. Tüm memurların ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gidileceğini söyleyen Erdoğan, "Ülkemizde 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı yıl başından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır. Yapılan artışlar halen emekli olan kamu görevlilerin maaşlarına yansıtılacaktır" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye artık, kendi ekonomik ve sosyal programlarını geliştirebilen ve hayata geçirebilen güçlü bir ülkedir. Ülkemize kazandırdığımız belki de en büyük hizmet, milletimizin her bir ferdinin hücrelerine kadar sinen bu öz güven ve kararlılık duygusudur" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından basın açıklaması yaptı.
Konuşmasının başında dünyanın, Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarının ardından yaşadığı en büyük siyasi, ekonomik, askerî, sosyal kırılmaların sancıları içinde olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Türkiye, Birinci Cihan Harbi sonrası 600 asırlık devletinin yıkılışına şahitlik etmiş bir ülkedir. Sevr ile bize Anadolu’yu bile çok görenlerin elinden, vatan topraklarının kalanını, Millî Mücadele ile ancak kurtarabildik. İkinci Dünya Savaşı sonrasında ise, hiçbir zaman içine tam olarak alınmadığımız, hep kenarında tutulduğumuz paktların riyakârlıkları çevresinde dönüp durduk.  Bu süreçte, siyasi ve ekonomik olarak kendi yolumuzu çizmeye her teşebbüs edişimizde kendimizi darbelerin, istikrarsızlıkların, krizlerin içinde bulduk" dedi.
"TÜRKİYE, SİYASİ VE GÜVENLİK ÖNCELİKLERİNİ BİZZAT KENDİSİ TAYİN EDEN VE UYGULAYABİLEN BAĞIMSIZ BİR ÜLKEDİR"
Türkiye’nin, “asırlık yolu 20 yılda katettik” diyerek ifade ettikleri büyük demokrasi ve kalkınma hamlesi sayesinde nihayet kendi hedeflerini, kendi vizyonunu belirleyip uygulayabileceği bir iklime kavuştuğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Altını bir kez daha çizerek belirtmek istiyorum: Türkiye artık, siyasi ve güvenlik önceliklerini bizzat kendisi tayin eden ve uygulayabilen bağımsız bir ülkedir. Türkiye artık, kendi ekonomik ve sosyal programlarını geliştirebilen ve hayata geçirebilen güçlü bir ülkedir.  Türkiye artık, medeniyet ve tarih birikiminin farkına varmış, bunun gerektirdiği insani duruşu da her alanda ortaya koyabilen bir ülkedir.  Ülkemize kazandırdığımız belki de en büyük hizmet, milletimizin her bir ferdinin hücrelerine kadar sinen bu öz güven ve kararlılık duygusudur” diye ekledi.
3600 EK GÖSTERGE
Konuşmasında, “Memurlarımızın ek gösterge düzenlemesiyle ilgili çalışmayı tamamladık. Meclisimizin takdirine sunacak safhaya getirdik” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bilindiği gibi, bu konu ilk gündeme geldiğinde öğretmenlerimize, polislerimize, sağlık çalışanlarımıza ve din görevlilerimize ek göstergelerini 3600’e çıkarma sözü vermiştik. Ancak, sadece bu kesimler için yapılacak bir ek gösterge artışının, memurlarımız arasında adaletsizliğe yol açacağını ve hiyerarşik dengeyi de bozacağını gördük. Bunun için, şartlarımızı zorlama pahasına, kamu çalışanları lehine bir fedakârlıkta bulunarak tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık. Yardımcı hizmetler sınıfındakiler de dâhil, ülkemizdeki 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı önümüzdeki yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır” açıklamasında bulundu.  
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Düzenlemenin hayata geçmesiyle birlikte, birinci dereceye gelmiş olma şartıyla, söz verdiğimiz tüm meslek gruplarındaki hak sahipleri hemen 3600 ek göstergeye yükseltilecektir. Bunun yanında, genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3600’den 4400’e, şube müdürü ve ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin ek göstergeleri de 2200’den 3000’e çıkartılacaktır. Ek gösterge düzenlemesinin memurlarımıza, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344