Eğitim Bir Sen Samsun Şubesi'nden Siyasi Partileri Ziyaret

Eğitim-Bir-Sen Samsun 1 No’lu Şube Türkiye Büyük Millet Meclis’nde temsil edilen siyasi partilerin il başkanlıklarına öğretmen meslek kanunu ile ilgili ziyaretler gerçekleştirdi.

Eğitim Bir Sen Samsun Şubesi'nden Siyasi Partileri Ziyaret

Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, İYİ Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti il başkanlıklarına gerçekleştirilen ziyarette Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından hazırlanmış olan “Öğretmen Meslek Kanunu” bilgi notu raporu siyasi partilerin il başkanlarına Memur-Sen Eğitim Bir Sen şube başkanı Hamdi Yıldız, Başkan Vekili Ömer Yasan ve Teşkilat Başkanı  Fikret Bostan tarafından takdim edildi. 
Rapor; 2 Şubat’ta TBMM Genel Kurulunda görüşülecek olan Öğretmen Meslek Kanunu yasa tasarısının eksiklerinin giderilmesi kapsayıcı bir yasa haline getirilebilmesi için önerileri içeriyor. 
Raporda;
Öğretmenleri şiddete karşı koruyacak hükümlere yer verilmesi,
Sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılması,
Özel sektörde çalışan öğretmenlerin de düzenleme kapsamına alınması,
Öğretmen istihdamında mülakat uygulaması kaldırılması,
Ücretli öğretmenliğin bir istihdam modeli olmaması,
Eğitim kurumu yöneticiliğinin münhasıran ele alınması,
İstihdamda güçlük çekilen yerlerde teşvik uygulanması,
Öğretmen kadrolarında çalışan personelin ek tazminatı,
Ödül ve disiplin hükümlerinin kanun teklifinde yer alması,
Mevcut teklifte yer alan kariyer basamakları ile ilgili uzman ve baş öğretmen ünvanlarına sahip olabilmek için sürenin çalışan arkadaşlarımızın tamamının yararlanabileceği şekilde düzenlenmesi, 3600 ek gösterge düzenlemesinin 2022 yılı emekli olacakları kapsayacak şekilde tarihinin revize edilmesi gibi. 
hususları içermekte. 
Memur Sen Eğitim Bir Sen şube başkanı Hamdi Yıldız;
sendikamız tarafından hazırlanan bu öneri ve teklifler doğrultusunda  yapılacak düzenlemeler eğitim çalışanlarının beklentilerini karşılayan bir meslek kanunu olmasını sağlayacak tarihe geçecektir ifadelerini kullandı. Siyasi Parti il başkanları raporu genel merkezleri ile paylaşacaklarını belirterek Eğitim Bir Sen’e teşekkürlerini ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344