'Ermeni soykırımı yalanı sona eriyor'

İşçi Partisi Samsun İl Başkanı Haydar Çolak, Ermeni soykırımı iddialarını yalanlamak için Strazbourg’a giden İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’e destek çağrısı yaptı.

'Ermeni soykırımı yalanı sona eriyor' ABONE OL
banner363

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in 28 Ocak Çarşamba günü AİHM Büyük Daire’de görülecek Perinçek- İsçivre davasında savunma yapmak üzere Strazbourg’a gideceğini belirten İşçi Partisi Samsun İl Başkanı Haydar Çolak, Samsun’dan da destek için Strazbourg’a gidileceğini söyledi.
“Bilindiği gibi daha önce AİHM 2013 yılında Doğu Perinçek lehine karar vermiş ve AİHM’nin ifade özgürlüğü başlıklı maddesinin ihlali olarak görmüştür” diyen Çolak, bu davanın sadece Perinçek’in davası olmadığını ifade ederek şunları söyledi:

“SOYKIRIM YALANINA SON NOKTA KONULACAK”
“Bu Türkiye’nin davasıdır ve hatta Avrupa’nın da bir özgürlük davasıdır. Onun içinde başkanımız “Biz bütün Avrupa’ya özgürlük için oradayız” demiştir. Bu davayla birlikte artık Ermeni soykırım iddialarına da son noktayı koyacağız. Artık Emperyalistlerin Türkiye’yi sıkıştırmak için kullanmaya çalıştıkları bir enstrümanı ellerinden alacağız.”

SAMSUN’DAN DA KATILIM OLACAK
İşçi Partisi’nin önder ve öncü tavrıyla bu milli davanın üzerine gittiğini, Türk milletini soykırımcı bir millet olarak ilan etmek isteyenlerin önüne set koyduğunu dile getiren Çolak, “
Bu dava tarihi bir davadır. Doğu Perinçek ile birlikte birçok yurt sever, siyasetçi, bilim adamı ve öncü de Strazbourg’da olacaktır. Samsun dan da davayı izlemek üzere partimiz ve ADD üyesi Ulusal Kanal Gönüllüleri Başkanı Olcay Onursal ve ADD Başkanı Dr. Abdurrahman Akbaş gideceklerdir” dedi.
Türkiye’nin önündeki büyük sorunlara büyük çözümler üreten aydınlanma ve ilerleme yolunda programı olan öncü kadroları ve iradesiyle hiç durmadan milli hükümet hedefine doğru ilerleyen bir İşçi Partisi olduğunu vurgulayan Çolak, “Bütün halkımızı ve Samsunluları milli hükümet için işçi partisinde mücadele etmeye ve görev almaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner365

banner4

banner360

banner361