banner303

Geze: Korkmayın, Bayrakları asın şehidimiz var

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanlığı yaptığı basın açıklamasında gündeme dair konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Geze: Korkmayın, Bayrakları asın şehidimiz var ABONE OL

Samsun yöneticilerinin gündem konularına uzak olduğunu belirten İl Başkanı Hüseyin Kürşat Geze; “ Memleket olarak zor süreçten geçtiğimiz herkesçe malum bir konudur. Son zamanlarda artarak devam eden terör saldırıları sonucunda her gün Şehit haberleri ile sarsılmakta, her an yanan yüreğimizi büyük bir öfke ile harlatmaktayız. Eli öpülesi ana-babaların gözünden sakınarak büyüttüğü vatan evlatlarını hayatlarının baharında bir bir toprağa koymanın acısı tarif edilemez düzeydedir. Öyle ki Şehadet mertebesine ulaşan evlatlarımızın gururla tabisi olduğumuz bu Vatan'a yani dolayısıyla bizleri koruma adına canlarını feda etmesi demek bu ülkede yaşayan her kesimin de ocaklarına ateş düşmesi demektir. En azından biz Ülkücü Hareket mensupları bunu böyle düşünmekte ve de bu hissiyatla duyguları paylaşmaktayız. 

Ancak tüm bu gelişmeler ardında bu Vatanın bir vilayeti olan Samsun ilimizin yetkili kesiminde bu konuda ki duyarlılık maalesef çok aşağıda ve çok aşağılıkça yaşanmaktadır. Samsun'da bulunan bir çok kamu kurumunda suruç patlaması ile alakalı taziye dilekleri yayınlanırken Şehitlerimiz için - yoğun şikayet ile açıklama yayınlattırdığımız kurumlar hariç- hiç bir açıklama yapılmaması hem dikkat edici hem de tepki oluşturucu bir husustur. Bununla birlikte başta Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı halka açık çay bahçeleri, Samsun'um1 gemisi gibi işletmelerde son ses müziklerin çalınması, İlkadım Belediyesinin şenlikler, şölenler düzenlemesi bu millet adına iğrenç ve talihsiz durumlardır. Gerçi kış günü yüzlerce insanı işsiz bırakan bir belediyecilik anlayışından milli ve manevi olgularda reklamsal kutlamalar haricinde hassasiyet beklemek de ayrı bir saçmalık olurdu.

Samsun halkına ve ilimiz yetkililerine çağımız; Bundan önce olduğu gibi son günlerde de toprağa düşen onlarca can bizim canlarımız, kanayan yürek bizim yüreğimizdir. Acıları, bu Millete bağlı tüm bireylerin en derin acısıdır ve de tazedir. Şehitlerimize sahip çıkarak eli kanlı terör örgütünü şımartan büyük (!) insanlardan azar duyma endişesini bir kenara bırakabilir ve vicdanlarınızın sesini duyabilirsiniz. Şimdi bütün Samsun'dan beklentimiz; Her eve, her dükkâna, her vasıtaya bir Türk Bayrağı asarak gaflet ve ihanet içinde olanlara net bir cevap vermesidir. Toprağa düşen bir can için binlerce insanın ayakta oluşunu göstermek gerekir” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner305

banner4