İYİ partililer santrale baktılar, hatıra fotoğrafı çektirip gittiler

Çarşamba Biyokütle Santrali'ni yerinde inceleyecekleri yönünde duyuru yapıp tesisin önüne gelen İYİ Parti Genel Merkez heyeti, inceleme yapmak yerine toplu fotoğraf çektirip geri döndü.

İYİ partililer santrale baktılar, hatıra fotoğrafı çektirip gittiler

Sosyal medyada, İYİ Parti Doğa ve Çevre Politikaları Başkanı Arzu Önşen ile Genel İdare Kurulu Üyesi Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan’ın, Çarşamba’nın Eğerceli Mahallesi’nde bulunan biyokütle enerji santralini yerinde inceleyecekleri duyurulmuştu. Bunun üzerine Oltan ve Köleoğlu Enerji’ye ait santralin yetkilileri, bölgede bulunan jandarma ekiplerine pandemi nedeniyle inceleme yapmak isteyenleri 3'erli gruplar halinde' tesise alabileceklerini bildirdi.

İYİ Parti genel merkez ekibi, biyokütle enerji santralini yerinde incelemek üzere heyet oluşturup, santralin önüne kadar gitti ancak içeriye girmedi. Santral önünde konuşmalar yapan heyet, daha sonra toplu hatıra fotoğrafı çektirip geri döndü. Günlerdir, İYİ Parti Genel Merkez ekibinin santralde yapacağı yerinde incelemeyi bekleyen Samsunlular, bu olay karşısında şaşkına döndü. 

İnceleme beklerken, hatıra fotoğrafı ile sınırlı kalan ziyaret, santral yetkililerini de şaşkına çevirdi. Enerji üretimine hazır hale getirilen santralde İYİ Partili yetkililerin inceleme yapmasını çok istediklerini, ancak bunun gerçekleşmediğini belirten santral yetkilileri, “Bu durumla bizden kaynaklanan bir şey değil. Biz İYİ Parti yetkilerine pandemi tedbirleri kapsamında 3'erli gruplarla içeri alalım diye haber gönderdik. İncelemelerini ve yapılan kara propagandanın ne kadar haksız olduğunu anlatmak isterdik. Ama gelmediler ve fotoğraf çektirip gittiler. Biz de anlamadık niye geldiler" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4