banner341

Kabine toplandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

Son dakika haberler… Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak.

Kabine toplandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapması bekleniyor.
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı saat 15.15'te başladı.
Toplantı, yedinci kez video konferans yöntemiyle yapılıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapması bekleniyor.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı saat 15.15'te başladı. Toplantı, yedinci kez video-konferans yöntemiyle yapıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme süreci ile ilgili yeni adımların ele alındığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.
Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:
Artık yarısını geride bıraktığımız Ramazan-ı Şerifimizi bir kez daha gönülden tebrik ediyorum. Rabbimden Ramazan ayının bereketini, rahmetini üzerimizden eksik etmemesini diliyorum.
Önümüzdeki günlerde gizlenen leyle-i kadrinizi bir kez daha tebrik ediyorum. Elleri öpülesi tüm annelerimizin anneler gününü bir kez daha tebrik ediyorum. Hayatta pek çok şeyin ikamesi olabilir ama annenin ikamesi asla mümkün değildir.
Aziz Milletim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Rabbimden ramazan ayının bereketini rahmetini üzerimizden eksik etmemesini diliyorum.
MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI'NDA 2 MİLYAR LİRA PARA TOPLANDI
Türkiye olarak, kimsesiz tüm vatandaşlarımız gibi yaşlılarımıza da sahip çıkıyoruz. En düşük emekli maaşlarını 1500 liraya çıkartarak yaşlılarımıza ilave bir destek sağladık. Biz bize yeteriz Türkiyem Kampanyası'nda 2 milyar lira para toplandı.
"İYİLEŞEN HASTA SAYIMIZ ARTIYOR"
Yeni vaka sayımız, solunum cihazına bağlı hasta sayımız, ölü sayımız azalıyor. İyileşen hasta sayımız artıyor. Bu güzel tablo bize salgın sürecindeki bazı kısıtlamaları azaltmamıza imkan verdi.
"300 YERDE KARANTİNA UYGULAMASINI KALDIRDIK"
Türkiye'nin aralarında bulunduğu bazı ülkeler salgını kontrole alırken, bazı ülkelerde salgın henüz yeni başlıyor. Bu süreç bize hayatımızı temizliği ön plana alarak yeni sürece göre sürdürmemiz gerektiğini ön plana çıkarıyor. Salgın nedeniyle 412 yeri karantinaya aldık, 300'ünde bu uygulama kaldırılırken, 112'sinde devam ediyor.
"MASKESİZ DIŞARI ÇIKMAYACAĞIZ"
Normale dönüş adımları 10 Mart öncesine dönüş adımları olarak algılanmamalı. Sokakta, markette her yerde fiziki mesafeyi koruyacağız, ellerimizi sık sık yıkayacağız. Maskesiz dışarı çıkmayacağız. Daha kapsamlı temizlik yaparak hayatımıza devam edeceğiz. Tamamen eski günlere geri dönmüyoruz. Sadece salgın şartlarında hayatımızı biraz daha kolaylaştırıyoruz.

16-19 Mayıs tarihleri arasında dört gün boyunca sokağa çıkma yasağı getirildi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; 16, 17, 18, 19 Mayıs günleri dört gün boyunca sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağını açıkladı. Erdoğan, 16 Mayıs ile 18 Mayıs arasında marketler ve online platformların açık olacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gündemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.
4 günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16-17-18 ve 19 Mayıs günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 16 ve 18'i arası, marketler ve online platformlar açık olacaktır. Yaşlılarımız 17 Mayıs Pazar günü yine sokağa çıkabileceklerdir." dedi
9 il için daha giriş-çıkış yasağının kaldırıldığını duyuran Erdoğan, "Geçtiğimiz hafta 7 ilimizdeki giriş çıkış sınırlandırmasını sonlandırmıştık. Bu haftaki toplantılarda, 9 ilimiz için daha şehirler arası giriş çıkış sınırlandırmasını sona erdirdik. Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerimizde kısıtlamayı kaldırdık. Herhangi bir olumsuzluk durumunda sınırlandırmaları yeniden artırmamak için bu hatırlatmaları yapıyoruz. Noterlerde nöbetçilik uygulamasını kaldırarak, normal çalışma dönemine geri döndürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4