Kavak İlçe Belediye Meclis Üyesi Fatma Çankaya AK Parti'den ihraç edildi

AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır, parti tüzüğüne aykırı davranan Belediye Meclis Üyesi Fatma Çankaya’nın partiden ihraç edildiğini duyurdu.

Kavak İlçe Belediye Meclis Üyesi Fatma Çankaya AK Parti'den ihraç edildi

Kavak Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Fatma Çankaya, parti tüzüğüne aykırı davranışları nedeniyle AK Parti’den ve parti meclis üyeliğinden ihraç edildi.
AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır, konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. 
Başkan Bakır yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

KAMUOYUNA DUYURU
Kavak Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Fatma Çankaya, parti tüzüğüne aykırı davranışları nedeniyle AK partiden ve parti Meclis Üyeliğinden ihraç edildi. 
31 Mart 2019 Mahalli Yerel Seçimlerinde Kavak İlçemiz Cumhur İttifakı Oyları ile Belediye Meclis Üyesi seçilen Fatma Çankaya, seçim sonrasında parti tüzüğüne aykırı davranışları ve grup kararlarına uymama nedeniyle AK Parti’den ihraç edilmiştir.
Kavak ilçemizden tek bayan meclis üyesi olarak listeye alınan ve 31 Mart Seçimlerinde AK Parti saflarından Belediye Meclis üyesi seçilen Fatma Çankaya, yapılan onca uyarı ve ikazlara rağmen parti tüzüğüne aykırı ve parti bütünlüğünü bozacak davranışları nedeniyle sevk edildiği İl Disiplin Kurulunun ihraç kararının, Genel Merkez Disiplin Kurulunun onayı sonrası   Parti Üyeliği ve AK Parti Meclis Üyeliklerinden ihraç edilmiştir. 
Bilinmesini isteriz ki; 
* AK Parti siyaseti leke götürmez bir anlayış ile çalışır. AK Parti’de hiçbir kişi gerekçesiz bir şekilde ihraç edilmez, edilemez.
* Parti Disiplin Kurulumuzun almış olduğu kararlar yapılan incelemeler neticesinde karara bağlanır.
* Her kim olursa olsun Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayesinde geldiği yere ihanet etme hakkına sahip değildir.
 Bilinmelidirki parti tüzüğüne aykırı hareket eden ve zaafa ve zarara uğratmaya yönelik hiçbir hareket ve eylem karşılıksız kalmayacaktır. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Onur BAKIR 
AK Parti Kavak İlçe Başkanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Camlidereli
Camlidereli - 2 yıl Önce

Ankara çamlıdere belediye başkanı partinin eğitim politikasını eleştirmiş hükümetin bakanına suçlamalarda bulunmuş ne hikmetse disipline sevk edilmiyor hayırdır

SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344