Konuk Yazar Yakup Güven: Ülkemiz yeniden seçime

SAMSUN HABER - Samsun Strateji Geliştirme Platformu Başkanı Yakup Güven’in “Ülkemiz yeniden seçime” adlı yazısını sizlere sunuyoruz.

Konuk Yazar Yakup Güven: Ülkemiz yeniden seçime ABONE OL

25.Dönem Genel seçimlerinden sonra tek başına hiçbir siyasi partiye hükümet olma yetkisini vermeyen yüce Milletimiz koalisyon ile yola devam edilsin dediyse de siyasi partilerin hiçbirinin yan yana gelme şansı olmamıştır.

Gelmesinde beklenmiyordu gende öyle oldu. Bu durumdan istifade etmek isteyen Başta PKK ve hamileri ile ekonominin zarar görmesi beklentisinde olan yabancı ve yerli düşmanlarımız  belirsizliklerden beslenmeye çalışmış ancak Milletimizin geçici hükûmette olsa kararlığını her alanda göstererek terör başta olmak üzere diğer konularda eğilerek tek başına kararlar alan hükümeti aratmamıştır. Milletimiz hakkında hayırlısı böyle imiş. Geçmişte koalisyonlar çok ama çok zarar gören yüce Milletimizin krizlerle boğuşması ekonominin çökmesi Ülkenin nefes alamaz hale gelmesi demekti, umut edilir ki yeniden yapılacak olan bir genel seçimde herhangidir partiyi tek başına iktidar yapmak suretiyle bu belirsizliğinde ortadan kalkacağı aşikardır.

Milletimize düşen Genel seçimlerde katılımın yüksek bir şekilde olması olacaktır. Cebinizdeki 3 liranın bir lirasını harçtı vergiydi bi şekilde cebinizden devlet alıyorsa herkes Yasama organını belirlemek için sandığa gitmek zorundadır. Vatandaş olarak tek istediğimiz artık Samsun başta olmak üzere diğer illerimiz ve tüm partilerde kronik adaylar dışında genç, dinamik, projeci ve heyecanlı yeni simalara ihtiyaç vardır. Vekil olayım diye vekil olunmaz geçmişte bunları çok gördük o yüzden Ülkemize katkı sağlayacak  Milletvekillerinin TBMM ne gitmesinden yanayız. Etrafımız ateş çemberinde torpille maddiyatla vekil olma döneminin artık tarih olmasının zamanı geldi de geçiyor bile. Bunedenle de Partilerin aday belirleme profillerini tekrardan gözden geçirmesinde fayda olacaktır. Geçmiş seçimde gördük ki aday profili düzgün yapılmadığı takdirde % 2-3 oranında sandığa eksi olarak yansımaktadır.

 

Madem seçim kararı alıyor TBMM ne de bir görev düşüyor 25-30 yıl çalışarak emekli olan vatandaşlarımıza karşı hakkaniyet  olsun diye H.Z.Ömerin adaleti ile hüküm verilecek olursa 25. Dönem vekillerine 4-5 ay vekillik yaptı diye emekli edilmezler inşallah biz vekil düşmanı değiliz ancak her işinde bir usulü vardır.. Vatandaşın gözü kulağı TBMM olacağı aşikardır.BU vesile ile yapılacak olan yeni bir seçinde Yüce Milletimize hayırlara vesile olmasını diler saygılar sunarım.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 05:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4