banner341

MHP Samsun İl Başkanı Hüseyin Edis Oldu

​MHP Samsun İl Başkanlığı görevine Devlet Bahçeli’nin danışmanı Hüseyin Edis getirildi.

MHP Samsun İl Başkanı Hüseyin Edis Oldu ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekinin Cumhur İttifakına zarar verici açıklamalardan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından görevinden alınmıştı.

Aynı süreçte Milliyetçi Hareket Partisi Samsun milletvekili Erhan usta ise parti disiplinine sevkedilmişti. Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın da görevden alınmasıyla Samsunda yaşanan Cumhur ittifakı krizi Türkiye gündemine oturmuştu. Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı başdanışmanı Hüseyin Edis’in ismi Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için de konuşuluyordu. Hüseyin Edis Milliyetçi Hareket Partisi Samsun milletvekilliği de yapmıştı.

Hüseyin Edis kimdir?

1960 Bafra doğumlu Hüseyin Edis 1978 Bafra Lisesi, 1984 Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Amerika Boston Üniversitesi’nde 2007 yılında 1 yıl eğitim gördü. 1985 Yılında PTT Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı-Müfettiş Yardımcılığı,1986 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Denetçi Yardımcılığı, 1989 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Denetçi, 1999 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Baş Denetçi,2000-2002 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu Kurucu Kurum Başkan Yardımcısı (Genel Müdür), 2002-2007 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu) Kurul Üyesi (Bakanlık Müsteşar Yardımcısı), 2005-2006 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu) Kurul 2. Başkanı, 2007-2010 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Başdenetçi olarak görev yaptım. 2010 Yılından bugüne kadar da Sayıştay Başkanlığı-Uzman Denetçi (Enerji Sektörünün Denetlenmesi) görevine devam etmekte iken seçimlerde aday olmak için görevinden istifa eden Edis evli ve 4 çocuk babası. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4