banner303

Mİlletvekili Edis: Can çekişen esnafa cansuyu olacağız

MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, "Küçük esnaf can çekişiyor. Biz esnafımıza cansuyu olacağız" dedi.

Mİlletvekili Edis: Can çekişen esnafa cansuyu olacağız ABONE OL

Hüseyin Edis, Samsun Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler'i ve Yönetim Kurulunu ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi.

Hacı Eyüp Güler'in, esnafın ekonomik sıkıntılar yaşadığını, kredilerle küçük dükkânlarını ayakta tuttuklarını ve herkesin borçlu olduğunu söylemesi üzerine konuşan, MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis  "Son yıllarda esnafımız kepenk kapatır duruma gelmiş evine ekmek götüremez halde düşmüştür. Anlayacağınız esnafımız, sanatkarımız can çekişiyor. Biz bu yaranın merhemi olacağız, esnafımızın sorunlarının giderilmesi noktasında cansuyu olacağız" dedi.

Samsun esnafının büyük sıkıntılar çektiğini ve bu sorunların farkında olduklarını söyleyen Edis, "Toplumun, esnafın bilinçlenmesi için bizde her fırsatta esnafımızla biraraya geliyor, dertlerini dinliyor, çözüm yollarını paylaşıyoruz" diyerek şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye’de gelir dağılımı son dönemlerde iyice adaletsiz bir duruma gelmiştir. Esnaf, evine ekmek götüremez durumda. Her tarafta esnafın durumu içler acısı, esnaf vergi ve borç yükü altında eziliyor, can çekişiyor. Şehir merkezlerinde hızla çoğalan AVM'ler esnafı yok etme noktasına getirmiştir. MHP olarak esnafımızı rahatlatacak projelere sahibiz ve seçim beyanamemizde bu projelerimizi açıklamıştık. Sözümüz sözdür, MHP iktidar yetkisini aldığı zaman esnafımızın yüzü gülecek, yükü hafifleyecek."

Mevcut iktidarın esnafın sorunlarına yönelik çözüm üretmediğinin de altını çizen Edis, "Biz, sorunların hepsini çok iyi biliyoruz. Bu sorunların çözümlerini de biliyoruz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa yapacağız, Halkımız bize güvensin yeter" dedi.


Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner305

banner4