banner341

Milletvekili Fuat Köktaş Macaristan'da

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, üyesi olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye - Macaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti ile birlikte Macaristan'da bir dizi ziyaretlerde ve görüşmelerde bulundu.

Milletvekili Fuat Köktaş Macaristan'da ABONE OL

AK Parti Samsun Milletvekili ve Türkiye - Macaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Fuat Köktaş, heyet olarak gittikleri Macaristan'da bir dizi ziyaretlerde ve görüşmelerde bulundu.


Yapılan programlarda Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macaristan - Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Vona Gabur ve Macaristan Adalet Komisyonu Başkanı Corc Ruborski ile biraraya gelen Milletvekili Köktaş ve beraberindeki heyet; iki ülke arasındaki karşılıklı anlayışı geliştirme, çeşitli konularda  işbirliği ve görüş alışverişinin sağlanması, iki dost ülke parlamentoları arasında yakınlaşma, Parlamento üyelerinin tanışması ve ülkelerin tanıtımı, uluslararasındaki dostluğun geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla resmi çalışmalarda bulundu.

DOST ÜLKE MACARİSTAN
Heyet daha sonra Macaristan Parlamentosu'nu ziyaret ederek çalışmalar hakkında Meclis Başkanı Laszlo Köver'den bilgiler aldı. Akraba bağları bulunan, köklü ortak bir geçmişe sahip olduğumuz Macaristan, Türkiye'yi hem Avrupa Birliği sürecinde, hemde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrasında hep yanımızda olduğunu, desteklediği belirten Milletvekili Köktaş, dost ülke Macaristan'a teşekkür ederek, "İki ülke arasında süren bu köklü birliktelik aynı kararlılıkla devam edecek, ortak değerler ve menfaatler temelinde daha da geliştirme ve en üst düzeye çıkarma iradesi yönünde çalışmalarımız sürecektir. " dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4