Milletvekili İsmail Ok AK Parti'ye geçti! İsmail Ok kimdir?

İYi Parti'den istifa eden Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'ye geçti. Ok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitaplarıyla gerçekleşen AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda AK Parti'ye katıldı.

Milletvekili İsmail Ok AK Parti'ye geçti! İsmail Ok kimdir?

İYi Parti'den istifa eden Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'ye geçti.  İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, şubat ayında partisinden istifa ettiğini açıklamıştı.
Ok, yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti'nin, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu değerlerini benimseyen, bütün vatandaşları hiçbir ayrım yapmadan kucaklayan milli bir parti olarak kurulduğunu, ancak iddialarının çok kısa bir zamanda yerle bir olduğunu, hayallerinin yıkıldığını belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirdiği AK Parti grup toplantısında kadrolara yeni bir isim eklendiğini açıkladı.
2020 yılında İyi Parti'den istifa ederek Meclis'te bağımsız milletvekilliği görevini yürüten İsmail Ok'un AK Parti'ye katıldığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmail Ok'un partiye katılışını, "Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok kardeşimizi de ailemize katıyoruz. Hayırlı olsun, Allah mübarek etsin diyorum. İnşallah ailemiz bu ramazan ayında daha da güçlenmiştir." sözleriyle duyurdu.

Milletvekili İsmail Ok kimdir?
Eğitimci; İlk ve orta eğitimini Balıkesir'de tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Kimya - Fizik Bölümünde eğitim gördü. 21 yıl boyunca Türkiye'nin birçok köy, ilçe ve ilinde öğretmenlik yaptı. 1995-1999 yılları arasında Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999-2003 yılları arasında Türk Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliği görevlerinde bulundu. Türk Ocakları ve Aydınlar Ocağı Balıkesir Şubeleri üyesidir. Üyeliğinin sürdüğü Türkiye Kamu Çalışanları Vakıf'ında, yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Balıkesir Belediye Başkanı seçildi ve 5 yıl görev yaptı. TBMM 25. 26. ve 27. Dönem Balıkesir milletvekilidir. Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyeliği ve 27. Dönem Divan Katip Üyeliği yapmıştır. 2019 yılında yerel seçimlerde Balikesir’den Millet ittifakının Belediye Başkanı adayı olmuştur ancak seçimi kaybetmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
MHP'den ihraç edildikten sonra İYİ Parti kurucu üyesi olmuş, 17 Şubat 2020 günü partisinden istifa etmiştir.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344