Milletvekili Köktaş, Almanya'da STK'lar ve gurbetçilerle biraraya geldi

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya'nın Münih kentinde sivil toplum kuruluşları ve gurbetçilerle gerçekleştirdiği istişare toplantısına AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ta katıldı.

Milletvekili Köktaş, Almanya'da STK'lar ve gurbetçilerle biraraya geldi

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Almanya'da bulunan Başbakan Binali Yıldırım'ın gerçekleştirdiği programlara katıldı.
Milletvekili Köktaş, ilk olarak Münih Seçim Koordinasyon Merkezi'nde yapılan toplantıda gurbetçi vatandaşlarımızla biraraya geldi. 
Türkiye'den selam getirdiklerini belirten Milletvekili Köktaş, gurbetçilerle sohbet ederek 16 Nisan'da yapılacak olan "Cumhurbaşkanlığı halk oylaması" hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 
Milletvekili Köktaş daha sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu'nun Münih Charles Otel'inde Sivil Toplum Kuruluşları ile düzenlediği toplantıda yer aldı.

Başbakan Yıldırım'ın burada Avrupa'da yaşayan vatandaşlara seslendiğini belirten Milletvekili Köktaş, "Başbakanımız sayın Binali Yıldırım gurbetçi kardeşlerimize,  "Türk varlığının temelisiniz, temel taşlarısınız. Buradaki başarılarınızı görüyor, duyuyor ve sizlerle daima iftihar ediyoruz. Sizler Avrupa'daki gelecek nesillerimiz için de örnek ve gurur kaynağı oldunuz. Unutmayın, kalbimiz 80 milyon vatan evladının kalbi sizlerle birlikte çarpıyor. Kökleriniz Türkiye'de ama burada kök salmaya başladınız. Kültürel varlığınızla Avrupa'yı zenginleştiriyorsunuz. Avrupa'da artık misafir değil ev sahibisiniz. Ev sahibi olarak düşünmeniz ve davranışlarınızı buna göre belirlemeniz çok büyük önem arz ediyor." diyerek "16 Nisan'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı halk oylaması ile ilgili olarak Avrupa'daki vatandaşlarımızdan evet oyu istedi." dedi.
Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki heyet dün akşam saatlerinde Türkiye'ye döndüler.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner245

banner4

banner244