Milletvekili Köktaş Arım mahhallesi Futbol Turnuvası'na katıldı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çarşamba ilçesinde 4.sü düzenlenen Arım Mahalleleri Futbol Turnuvasında şampiyon olan Bafracalı Mahallesi'nin kupasını vererek futbolcuları tebrik etti.

Milletvekili Köktaş Arım mahhallesi Futbol Turnuvası'na katıldı ABONE OL

Çarşamba Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Arım mahalleleri Muhtarlıkları ile ortaklaşa düzenlenen ve 24 takımın katıldığı futbol turnuvasının final maçında Bafracalı Mahallesi ve Ustacalı Mahallesi karşı karşıya geldi. Rakibini 4-1 yenen Bafracalı turnuvanın şampiyonu oldu. Şampiyon takım Bafracalı'ya kupasını ve birincilik madalyalarını AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş verdi. 


Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba AK Parti İlçe Başkanı Halit Doğan ve ilçe protokolünden bazı isimlerin de katıldığı final maçı sonrası kupa töreninde konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Geçtiğimiz yılda bu turnuvaya katılmıştım, inşallah gelecek senede katılmaya gayret göstererek bu turnuvayı desteklemeye devam edeceğim. Turnuvaya katılan tüm takımları kutluyorum, final karşılaşmasına kalan her iki takımı da tebrik ediyorum. Şampiyon olan Bafracalı Mahallemizin başarılarının devamını diliyorum. Bu turnuvada gençlerimiz hem spor yapıyor, hem de biraraya gelerek eğleniyor. Sizleri mutlu gördüğümüzde bizlerde çok mutlu oluyoruz. Rabbim mutluluğumuzu daim kılsın." dedi.


Gençlerin daha iyi şartlar altında spor yapabilmesi için önemli yatırımlar yapıldığını ifade eden Milletvekili Köktaş, "Gençlerimiz, çocuklarımız spor yapsınlar, kendilerini geliştirsinler diye hükümetlerimiz döneminde önemli yatırımlar hayata geçirildi. 

Geçtiğimiz sene burada maç yaptığınız sahayı hatırlıyorum, çok kötü durumdaydı. Şimdi ise saha tamamen değişmiş, ışıklandırması, zemini, çevresi hepsi değişince farklı bir sahaya ortaya çıktığını görüyoruz. Artık mahalle sahalarını yaygınlaştırmaya başladık. İlimizde pilot bölgeler seçtik. Çarşamba ilçemiz de de 8 tane bu tip sahaları yapacağız. Her bölgede bunu yapıyoruz ki gençlerimiz spor yapma imkanı bulsun. Gençlerimiz burada tanışsın, kaynaşsın, hoşça vakit geçirecek alanları olsun. Ben bir kez daha bu turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Kupa törenin de ayrıca turnuvaya katkı verenlere plaket takdim edildi.


Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4