Milletvekili Köktaş: Başarının mimarı; Recep Tayyip Erdoğan'dır

İl Koordinatörü olduğu Adana'da katıldığı İlçe Kongreleri'nde konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Her seçimden aziz milletinden aldığı destek ile oyunu arttırarak çıkan parti, AK Parti'dir. Bu teşkilatlarımızın gayretli, özverili, başarılı çalışmalarından ötürüdür. Bu teşkilatlarında bir mimarı vardır o da Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır." dedi.

Milletvekili Köktaş: Başarının mimarı; Recep Tayyip Erdoğan'dır ABONE OL
banner363

Teşkilat çalışmaları kapsamında il koordinatörü olarak görevli olduğu Adana'da bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, gerçekleştirilen Sarıçam ve Seyhan İlçe 6. Olağan İlçe Kongreleri ile Çukurova İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi'ne katıldı.  

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İl koordinatörü olarak görevli olduğu Adana ilinin Sarıçam ve Seyhan İlçe 6. Olağan İlçe Kongreleri ile Çukurova İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi'ne katılarak partililerle biraraya geldi. 

Kongrelerde divan başkanlığı görevinde bulunan Milletvekili Köktaş partililere seslenerek, AK Parti'de kongrelerin önemi, teşkilatlar, 2019 süreci ve gündeme dair konuşmalar gerçekleştirdi. 

Milletvekili Köktaş, "Sözlerime başlamadan önce, vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru için canını seve seve veren tüm kahraman şehitlerimizin mekânı cennet olsun, Ailelerine sabır ve başsağlığı, Gazilerimize de hayırlı, uzun ömürler diliyorum.

Şu an görev başında olan tüm kahraman Mehmetçiğimize Rabbim den muvaffakiyetler diliyorum. 

TEŞKİLATLARIMIZ TEK SES, TEK NEFES

Değerli yol arkadaşlarım; Gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizin  teşkilatımız, partimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bayram havasında gerçekleştirdiğimiz kongrelerimiz yenilendiğimiz, tazelendiğimiz önemli günlerimizden bir tanesidir. AK Parti, teşkilatlarına daima önem veren her zaman güçlü ve sağlam tutarak yoluna devam eden bir partidir. Bu anlamda bizim teşkilatlarımız daima aynı sesi, aynı nefesi verdiği için ne Türkiye de, ne de dünya da eşi benzeri görülmemiştir. Bu durum üniversitelerde tez konusu bile olmuştur. Çünkü her seçimden aziz milletinden aldığı destek ile oyunu arttırarak çıkan parti, AK Parti'dir. Bu teşkilatlarımızın gayretli, özverili, başarılı çalışmalarından ötürüdür. Bu teşkilatlarında bir mimarı vardır o da Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. 

3 KASIM 2002 DÖNÜM NOKTASI

AK Parti'den önce kadın neydi diye, siyasette yada toplumsal alanda sorarsak, aslında bunun tarifini iyi yapmak lazım. 

2002 öncesi Türkiye'de kadınlar kamusal alanların dışına itilmiş, devletin yönetiminde, siyasette ülkenin geleceği adına söz sahipliği yoktu. 

O durum sadece şeklen yani sözde vardı. AK Parti'den önce böyle bir anlayış vardı kadınlar için. 

Fakat AK Parti'yi iktidar yapan nedenlere, iktidara taşıma gayreti olan kişilere baktığımızda burada kadınların, AK Parti iktidarından önce çekmiş oldukları sıkıntıları birinci sırada yer aldığını görürüz. Tüp bitecek, yemek ocakta kalacak diye kadınlar, tüpü kaç paraya alacağını düşünürdü. Çocuklar okula gidecek, okul ihtiyaçlarını nasıl alacağını yine kara kara düşünen, kadınlardı.

Elektrik, su parasını ödemeyi, hastane, ilaç kuyruklarını yine kara kara düşünen kadınlar artık şöyle dediler. Bizi kurtaracak, bir lider, bir parti olursa biz bu partiyi iktidara gelmesi için canla başla mücadele edeceğiz dediler.

 

KADINLARDAN BÜYÜK MÜCADELE

İşte 3 Kasım 2002 öncesi Türkiye'nin durumu buydu. Hani çocuklarımız okula gidecek kitaplarını bulamaz, yazarlarını birbirine karıştığı kitapları acaba bir önceki sınıftaki kardeşinin yada komşusunun çocuğunun kitapları olacak mı? diye kara kara düşünen kadınlar 3 Kasım 2002 ye damga vuran AK Parti iktidarını tescilleyen asıl aktörlerdir. 

Ben kadınları bu mücadelelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kadınlar başladıkları hiç bir işi yarım bırakmamışlardır, sonuna kadar bunun mücadelesini yapmışlar. Yılmadan, usanmadan yola devam etmişler. Ne uğurda olursa olsun partinin toplantısı olduğunda evini, işini, çocuğunu, eşini bırakıp bu kutlu dava için elinden gelen ne varsa çalıştılar. 

Allah sizlerden razı olsun, sizleri bir kez daha tebrik ediyorum. 

2019 ÇOK ÖNEMLİ 

Bu anlamda 2019, kadınların omuzlarında yürüyecek, yücelecek, büyüyecek bir dönemdir. Bilgi, tecrübe birbirimize olan desteğimizle birlikte inşallah bir kez daha zafer bizim olacak. Bizim nezdimizde zafer 80 milyon insanımızın olacak, Türkiye'nin nezdinde de dünyanın neresinde olursa olsun ezilen, dışlanan, yoksulluğa mahkum edilen insanlığın olacaktır 2019. Bunun için 2019 seçimleri çok önemli, her seçim olduğu gibi. Çok çalışacağız, yine birlikte milletimizin desteği ile başaracağız." diyerek sözlerine son verdi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 07:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner365

banner4

banner360

banner361