banner341

Milletvekili Köktaş: İki ülke arasında güçlü bir bağ oluştu

Bir dizi ziyaretler kapsamında Moritanya'da bulunan Türkiye - Moritanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanvekili, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Ülkelerimiz arasındaki siyasi, ticari ve ekonomi ağının daha da güçlenmesi adına gayretli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda iki ülke arasında güçlü bir bağ oluştu" dedi.

Milletvekili Köktaş: İki ülke arasında güçlü bir bağ oluştu ABONE OL

Türkiye - Moritanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanvekili, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, bir dizi ziyaretler kapsamında Moritanya'da temaslarda bulundu. 
Türkiye - Moritanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Denizli Milletvekili Şahin Tin ile birlikte, Moritanya'da bir dizi ziyaretler ve görüşmelerde bulunan Türkiye - Moritanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanvekili, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Ülkelerimiz arasındaki siyasi ve ticaret ağının daha da güçlenmesi adına gayretli çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi. 
Moritanya temasları kapsamında başkent Nuakşot’ta Büyükelçiliği ve Ticaret Müşavirliği'ni ziyaret eden Milletvekilleri Şahin Tin ve Fuat Köktaş, burada Ticaret Başmüşaviri Mikail Doğan, İçişleri Müşaviri M. Kürşat Soysal ile 1.Katip Halil Atik ve Hasan Güleç ile görüştü. 


Moritanya Maden Bakanı Abdessalem Ould Mohamed Saleh ve Maden Genel Müdürü Mohamed Lemine Moustapha ile de biraraya gelen Milletvekili Tin ve Köktaş, sıcak misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ettiler.


Ülkeler arasındaki karşılıklı anlayışı geliştirme başta kültürel, siyasi, ticari ve ekonomi ağının daha da güçlenmesi adına bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Köktaş, "Parlamenter diplomasi çerçevesinde; ülkeler arasındaki karşılıklı anlayışı geliştirme, çeşitli konularda  işbirliği sağlanması, ülkelerin tanıtımı, dostluğun pekişmesi gibi konuların geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla düzenlediğimiz ziyaretlerde siyasi, ticari ve ekonomik konular üzerinde de görüş alışverişinde bulunduk. Ülkelerimiz açısından verimli ve faydalı görüşmelerimiz ve çalışmalarımız oldu. Bu anlamda iki ülke arasında daha da güçlü bir bağ oluşturmak adına gayretli çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4