Milletvekili Köktaş'tan 14. kuruluş yıldönümü mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti'nin 14. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Köktaş'tan 14. kuruluş yıldönümü mesajı ABONE OL

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: "Kurucu Genel Başkanımız, 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığında 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi, AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümüne ulaşmasının ilk gününkü heyecanıyla, mutluluğunu yaşıyoruz. 

AK Parti kurulduğu tarihten itibaren girdiği tüm seçimlerden aziz milletimizin desteği ve teveccühü ile sandıktan birinci parti olarak çıkmıştır.

AK kadrolar olarak yola çıktığımız ilk günden itibaren halkımızın efendisi değil, hizmetkarı olduk. Her zaman halkımızın içinde olarak derdi ile dertlendik, üzüntüsü ile üzüldük, mutluluğu ile mutlu olduk.

AK Parti güven ve istikrar arayışında uzun yıllar dalgalı, çalkantılı bir geçmişi yaşayan ülkemizin siyasi iradesini hakkıyla temsil etmek üzere kurulmuş, siyaseti, Türkiye’yi hak ettiği itibara kavuşturmak üzere milletimizin medeniyet tasavvurundan, kalbinden, aklından ve vicdanından doğmuştur.

Ve Türkiye’de değişimin başladığı gündür 14 Ağustos 2001. AK Parti 14 yıldır Türkiye’de ve dünyada tarih yazmıştır. AK Parti'nin attığı her adım, ülkemizde devrim niteliğinde hizmetler olarak hayata geçmiştir.

AK Parti'nin tek amacı, halkımızın bize olan inancını, teveccühünü, yine halkımız için daha sarsılmaz bir hale getirmek, hedeflerimizi gerçekleştirerek ülkemizin ve milletimizin, huzurunu ve refahını kalıcı kılmaktır.

Kökü mazide, milletimizin hamuruyla yoğrulan, milletin içinden çıkmış kadroların kurduğu, milletin partisi AK Parti, uyguladığı siyaset anlayışı ile milletimizin temel değerlerine her zaman sahip çıkmış, çıkmaya da devam edecektir. 

Türkiye’nin ekonomik kaynaklarını, büyüme potansiyelini hızla harekete geçiren ve muhteşem bir dinamizimle ülkemizin gücünü toparlayan AK Parti, ekonomik sorunların çözümünde ve demokrasinin gelişmesinde gerekli reform adımlarını kararlılıkla atmış, kısa bir zamanda ülkemizin uzun yıllardır bekleyen, biriken, ertelenen temel sorunlarını çözüm yoluna kavuşturmuştur.

Türkiye, bugün dünyanın en saygın, en itibarlı ülkeleri arasında hak ettiği yere doğru hızla ilerlemektedir.

Evet, AK Parti ile Türkiye büyüyor, Türkiye ile AK Parti güçleniyor.

Hangi makam ve mevkide olursak olalım temsil ettiğimiz gücün kaynağının öncelikle aziz milletimiz sonrasında teşkilat mensuplarımızın  büyük yürekleri olduğunu hiçbir zaman unutmadık, son nefesimize kadar da unutmayacağız.

Bu anlamda partimizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Teşkilatımızda görev yapmış, bugün aramızda bulunmayan, ahirete irtihal etmiş kardeşlerimi rahmetle yad ediyorum. Mekanlarının cennet olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

14 yıl önce AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımızın olmasını sağlayan Kurucu Genel Başkanımız, 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum.

Şimdiki genel başkanımız, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun da devir aldığı bayrağı daha da yükseğe taşıyarak, partimizi daha güçlü kılarak Türkiye'nin sorunlarına daha kalıcı çözümler üreterek, belirlenen hedeflere ulaştıracağına inancımız tamdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 14. kuruluş yıl dönümünün teşkilatlarımıza ve desteğini artırarak devam ettiren aziz milletimize, ülkemize ve tüm dünya insanlığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum." 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4