Milletvekili Yılmaz: Başka Türkiye yok

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Çocuklarımıza en iyi miras güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakmaktır.

Milletvekili Yılmaz: Başka Türkiye yok

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Ülkemizin geleceği için hepimiz çok çalışmamız gerekli. Oturarak hiç bir şey elde edemeyiz, el ele vererek kutlu yolda birlikte ilerlemeliyiz. Başka Türkiye yok, çocuklarımıza en iyi miras güçlü ve müreffeh Türkiye bir bırakmaktır" dedi.

Türk siyasi tarihinin iyi hatırlanması gerektiğini, Türkiye'nin nasıl zor süreçlerden geçtiğini, kıskaca alındığını, darbeler, yanlış kararlar, içte ve dıştaki kirli oyunlarla geri bırakıldığı gibi konuları anımsatan Yılmaz, "Türkiye'nin güçlenmesini, rant kapılarının kapanmamasını istemeyenler, demokrasinin, hukukun, ekonominin, adaletin gelişmesini  öteleyenler güzel ülkemizi abluka altına almıştı. AK Parti iktidarı ile kirli düzenler bozuldu. Şimdi ise eskiye dönmek için mücadele edenlerin hesaplaşmaları, kirli oyunları hala bitmedi. Rabbim onlara fırsat vermesin. Şuan büyük bir mücadele veriliyor. Bu mücadele sürecine herkesin gönülden katkı vermesini istiyoruz." diye konuştu.
"BAŞKA TÜRKİYE YOK"
Türkiye’nin maruz kaldığı terör saldırılarına, kuşatmalara, tuzaklara rağmen, demokrasisi, birlik ve beraberliği, ekonomisiyle dimdik ayakta olduğunu ifade eden Yılmaz, "Dünya'da yeni bir yapılanma, güç savaşları devam ediyor. Türkiye olarak bu yeni dünya düzeninde en güçlü bir şekilde yerimizi almamız gerekli. Önce her yönüyle güçlenmemiz, üretmemiz, kendi kendine yeten bir ülke olmamız gerekli.  Ülkemizin en büyük avantajı ise geçmiş yıllardaki gibi güçsüz bir ülke olmaması. 1990'lı ve daha önceki yılları bir hatırlayalım.  Ne kadar vahim tablolar ortadaydı. Ülkemizin geleceği için hepimiz çok çalışmamız gerekli. Oturarak hiç bir şey elde edemeyiz, el ele vererek kutlu yolda birlikte ilerlemeliyiz. Başka Türkiye yok, çocuklarımıza en iyi miras güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakmaktır." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4