banner341

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Olağan Kongresi yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İli 13.Olağan Kongresi'nde İl Başkanı Abdullah Karapıçak güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Olağan Kongresi yapıldı ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İli 13. Olağan Kongresi bugün Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirildi.

Samsun İli 13. Olağan Kongresine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hami Korkmazlı, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Samsun Büyükşehir Meclis Başkanı Mustafa Demir, Ak Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, MHP Sinop İl Başkanı Ali Çakır, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazı Konal, MHP Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak, Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Mert Bahar, ÜLKÜ-TEK Samsun Başkanı İlyas Aydın ve Samsun MHP İlçe Başkanları katıldı.
KOVİD-19 salgını nedeniyle fiziki mesafe hijyen önlemlerinin alındığı ve dikkat edildiği bir atmosterde gerçekleştirilen Samsun İl Kongresi partililerin yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleştirildi.


Yoklama ve açılış ile başlayan il kongresi, saygı duruşu ve istiklal marşıyla devam etti. Kongre başkanlık divanının seçimi ile belirlenen divana; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci divan başkanı, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hami Korkmazlı divan başkan yardımcısı, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Beyhan Akün katip üye olarak seçildi.
Kongrenin 3. Maddesi olan faaliyet ve mali raporun okunması ve ibrası ile devam etti.
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ konuşmasın da ise genç dinamik, yorulmak bilmeyen bir yönetim anlayışı ve istiklal için birlik istikbal için dirlik sloganı ile yola çıktıklarını ifade etti. Samsun Muhtar Buluşmaları 2020 adı altında bir dizi çalışmalara yaptıklarını ve 17 ilçe başkanlıkları ile beraber 1252 muhtarımızı ve mahallemizi ziyaretlere devam edeceklerini belirti.


Cumhur İttifakı'nın tarihi görev ve sorumluluklarını omuzlarımızda hissederken, ülke için adına 'beka' dediğimiz bu süreçte anlık olaylar ve durumların hiçbir önemi olmadığı gibi ittifaka zarar vermesine de izin vermeyiz diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci’nin dilek ve temenni konuşmasıyla devam eden kongre il delegelerinin oy kullanacağı ve İl Başkanı, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ile Üst Kurul Delegelerinin belirlenmesi amacıyla oy kullanılacak seçimlere geçilmesiyle devam etti. Kongrede MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, tek aday olarak katıldı. Seçim sonucunda delegelerin oyunu alarak 13. Olağan kongrede İl Başkanı seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4