Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi Toplandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, meclisin mart ayı açılışında yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddeti kınadığını belirterek, “Sorumlu olduğumuz kentimizde kadına şiddeti önleme adına elimizden gelen her şeyi yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi Toplandı

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı açılış toplantısı bugün Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon'da yapıldı. 45 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste konuşma yapan Başkan Mustafa Demir, "İhale kararları alınıyor. 2022 yılının sonuna tamamını bitirmeyi planlıyoruz. Türkiye'de bugüne kadar uygulanacak en kapsamlı ve en nitelikli proje olacak. Bu konuda Samsun Türkiye'ye örnek olacak” ifadelerini kullandı.
Saathane projesinin ikinci etap çalışmalarının başladığını da hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi: “Subaşı Meydan Düzenlemesi Projesi'ndeki inşaat tüm hızıyla sürüyor. En kısa sürede alttaki yapıyı bitirip üstteki trafiği tamamen açacağız. Sonra montaj kısmı başlayacak. Samsun'da mekanik otopark dediğimiz sistemi Subaşı'nda devreye alacağız. Arkasından Anakent İş Merkezi'nin Haziran'a doğru yıkımını gerçekleştirip orada yapacağımız otopark projesini başlatacağız. Minibüs Terminali ihale çalışmaları başladı.

İhale sonrası anında işe koyularak bu sene sonuna yetiştirmeyi planlıyoruz. 2021 yılında Samsun'da 1400 kilometrelik yol planlıyoruz. Geçen yıldan yaptığımız yolların B katını da 2021 yılı içerisinde atacağız. Şu anda malzeme üretimi noktasında çok iyi bir yerdeyiz. Yeni satın aldığımız iş makinelerini de Mart sonu gibi sahaya süreceğiz. Terme'deki bulvar inşaatı devam ediyor. Çarşamba ilçesi Kızılot bölgesindeki yolda da çalışmaları başlatıyoruz. Atakum'da, Toybelen'de ve Kıranköy'de SASKİ tarafından yürütülen altyapı çalışmaları sürüyor. Canik'te de 15 kilometreye yakın yeni bulvar yolu açma çalışmalarımız var. Neresinden bakarsanız bakalım 2021 yılı Samsun için projelerimizin hayata geçirme yılı diyebiliriz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4