Samsun'dan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'ndan 300 kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Samsun'dan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP 35. Olağan Genel Kurultayı’nda ve 19 Ocak 2016’da CHP Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmalarda ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tüm Türkiye’de ardı ardına suç duyurularında bulunuluyor.

Samsun Adalet Sarayı’na gelen AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve yaklaşık 300 kişi Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaretten suç duyurusunda bulundu.

“CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET ETMENİN NE DEMEK OLDUĞUNU GÖRECEKTİR”

Suç duyurusunda bulunduktan sonra adliye önünde basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, “Bugün buraya bir parti başkanı olarak değil, bir Türk vatandaşı olarak geldik. Arkadaşlarımız ile beraber suç duyurusunda bulunduk. Bildiğiniz gibi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kongresinde Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hakkında hakaret içeren, ağza alınmayacak sözlerde bulunmuştur. Bu sözler tüm Türk halkını yaraladığı gibi bizi de yaralamıştır. Bunun için biz suç duyurusunda bulunmak amacıyla buraya geldik. Bir devletin, bir ülkenin kutsalları vardır. Toprak kutsaldır, vatan kutsaldır. Burada yaşayan insanların oylarıyla seçtiği Cumhurbaşkanı da kutsaldır. Bu Cumhurbaşkanı herkesin Cumhurbaşkanıdır. Bu Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı olduğuna göre, biz tüm Türk halkı olarak Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmamız gerektiğini düşünerek buraya suç duyurusu yapmak için arkadaşlarımızla beraber geldik. Bunların daha devamı gelecektir. Biz bunu sembolik olarak burada yaptık. Bundan sonra tüm Samsun halkı Cumhurbaşkanı'na sahip çıkacaktır. Tüm Türkiye’de yaşayan herkes Cumhurbaşkanı'na sahip çıkacaktır. Bu suç duyurusunun sonucu olarak da bunun takipçisi olup, sonucun ne olduğunu da hep beraber göreceğiz. İnşallah yüce Türk adaleti önünde herkes haklıyı haksızı, nasıl davranılması gerektiğini net bir şekilde öğrenecek. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı'na hakaret etmenin ne demek olduğunu görecektir” dedi.

Kaynak: Habergazetesi

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 01:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4