Seyit Ahmet Kayhan AK Parti'den aday adayı oldu

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı başvurusunu AK Parti Genel Merkezi'ne yapan Seyit Ahmet Kayhan, "Yeniden Bismillah, "Durmak Yok, Yola Devam" dedi.

Seyit Ahmet Kayhan AK Parti'den aday adayı oldu ABONE OL

Aday adaylığı başvurusunu AK Parti Genel Merkezi'ne yapan Seyit Ahmet Kayhan yaptığı açıklamada; "Yeniden Bismillah, "Durmak Yok, Yola Devam" dedik ve 26. dönem milletvekili adaylık başvurumuzu Ak Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirdik. Yüce Rabbimden hakkımızda hayırlısını diliyor, 'Samsun'umuza ve ülkemize hayırlı olmasını niyaz ediyorum." dedi.


Seyit Ahmet KAYHAN kimdir?

1973 yılında Samsun Kavak´ta doğdu. Aslen Kavak Belalan Köyünden olup, İlkokulu Samsun Havza Bekdiğin Köyünde, Ortaokulu Havza İmam Hatip Lisesinde, Lise tahsilini ise Turhal İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans öğrenimini 1992-1997 yılları arasında  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde aldı. 

2001 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Anabilim Dalında “İslâm Hukuk Metodolojisinde Lafız-Mana İlişkisi (Delâlet Yolları)” başlıklı tezi ile Yüksek Lisans (Master) öğrenimini tamamlayarak “Bilim Uzmanı” ünvanı aldı.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Anabilim Dalında “İslam Hukuku Açısından Nesh - Tarihsellik İlişkisi (Kur’ân ve Sünnet Hükümlerinin Evrenselliği ve Tarihselliği Probleminin Değerlendirilmesi)” başlıklı tez konusu ile Doktora Tezi çalışmasını tamamlama aşamasındadır.

Milli Gençlik Vakfı Okul Başkanlığı ve Ortaöğretim Gençlik Başkanlığı görevlerinde bulundu. Refah Partisi adına yerel ve genel seçimlerde aktif olarak çalışmalara katıldı, seçim konuşmaları yaptı.

1998 Yılında Trabzon-Sürmene Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İlköğretim Okuluna öğretmen olarak atandı. 

Askerliğini 2001-2002 Yıllarında Yedek Subay Öğretmen olarak Bitlis İmam Hatip Lisesinde yaptı. Askerlik dönüşü Akademik çalışmaları nedeniyle Ankara’ya tayin istedi. 

2003 - 2010 Yıllarında Kızılcahamam’da çeşitli okullarda çalıştı ve idarecilik görevlerinde bulundu. 

2006 Yılında MEB (Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü) Yabancı Dil Arapça Eğitim Bursu ile Tunus’a gitti.

2010 - 2013 Yıllarında Kazan’da çalıştı, idarecilik ve kurucu müdürlük görevlerinde bulundu.

Göreve ilk başladığı tarihten itibaren akademik çalışmalara, eğitim öğretim alanında kendini geliştirmeye ve yenilemeye önem verdi. Bu amaçla düzenlenen birçok seminer ve kursa katıldı; Çalıştaylarda ve 2014 Milli Eğitim Şurasında görevler aldı. Ön lisans ve lisans öğrencilerine Arapça Kursları verdi. 

Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, İlim Yayma Cemiyeti Kızılcahamam Şubesi, Kazan İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, İlim Yayma Cemiyeti Kazan Şubesi, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen), Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu, yönetim kurulu, danışma kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu. Çalıştığı kurumlarda ve sivil toplum kuruluşlarında çok sayıda sosyal, kültürel etkinlik, organizasyon ve projede aktif görevler üstlendi.

Social Inclusion Tecniques in Vocational Education (SITinVET), Theater of Organic Learning (TOOL), Photography as a Pedagogical Learning gibi AB Projeleri kapsamında Avusturya, Macaristan, Slovakya, İtalya ve Belçika ’ya ziyaretlerde bulundu. 

10.01.2014 tarihli kararname ile Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı. İnsanı merkeze alan eğitim anlayışıyla kısa süre içinde eğitim camiasının gönlünü fethetti ve büyük bir değişime imza attı. Ülkemizi düzlüğe çıkaracak son büyük viraj öncesinde sorumluluk bilinciyle kuruluşundan itibaren gönül verdiği ve yürekten desteklediği Ak Parti’den Samsun Milletvekili Aday Adaylığı için görevinden ve memuriyetten istifa etti.

Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4