SP Genel Başkanı Karamollaoğlu 16 Nisan'da 'evet' dememiş!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Samsun İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'ne katıldı.

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu 16 Nisan'da 'evet' dememiş! ABONE OL

Anadolu Ajansı'nın servis ettiği habere göre; Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bana sordukları zaman 'Türkiye'nin en ciddi problemleri nedir?' diye, bir numaraya ben hep kamplaşmayı koydum." dedi.
Karamollaoğlu, partisinin Samsun İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, devlet yönetiminde şura ve istişare mekanizmalarının önemine vurgu yaparak bu mekanizmaların çalıştırılmaması durumunda ülkenin felakete sürüklenebileceğini ifade etti.
Devletin tesadüflere bırakılarak yürütülemeyeceğini, devlet yönetiminde istişare mekanizmaları oluşması gerektiğini belirten Karamollaoğlu, 16 Nisan sürecini değerlendirerek halk oylamasında verilen teklife "evet" demediklerini hatırlattı.
Türkiye'nin en ciddi probleminin kamplaşma olduğuna işaret eden Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
"Bana sordukları zaman 'Türkiye'nin en ciddi problemleri nedir?' diye, bir numaraya ben hep kamplaşmayı koydum. Kamplaşma bizi husumete sürükler. Aramızdaki sevgi bağlarını koparır. Bloklar oluştururuz. Birbirimize sevgi ve saygımızı göstermek için değil, farklılığımızı ortaya koymak adeta husumeti ortaya koymak için kamplaşırız. Konuşarak değil, çatışarak problemleri çözme yoluna gideriz. Bundan kimseye bir fayda gelmez."
Karamollaoğlu, kamplaşmanın kalkmasının öncelikli meseleleri olduğunu bunu çözmek için çalıştıklarını belirterek, kamplaşmanın kısmen azaldığını bildirdi.

Terör örgütleri dayanışma içinde 
Ülkede terör sorununun 1970 yılından bu yana sürdüğüne dikkati çeken Karamollaoğlu, "Bu 1980'lerde başka bir yapı kazandı. 90'larda farklı, 2000'lerde farklı, şimdi daha farklı bir boyuta büründü. Artık küresel terörle içimizdeki terör birbiriyle dayanışma içine girdi. Bu ne manaya gelir? Bu dış destekli olduğunun kesinleşmesi manasına gelir. Türkiye'deki terör dış güçlerin kendi menfaatlerini daha rahat elde edebilmek için bulunduğumuz bölgede bir kaos meydana getirme arzusundan kaynaklanıyor." diye konuştu.
Kongreye, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile davetliler ve partililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4