Yasemin Tahtalı Çamlıoğlu, neden Milletvekili olmak istediğini anlattı

Türkiye'nin en genç bayan aday adaylarından biri olan Yasemin Tahtalı Çamlıoğlu, 25. Dönem Milletvekili aday adayı çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti il ve ilçe Teşkilatlarını ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Çamlıoğlu, neden AK Parti ve neden milletvekili olmak istiyorum gibi sorularına da cevap verdi. Çamlıoğlu ayrıca ziyaretlerde kendisine gösterilen ilgi, alaka ve destekten ötürüde teşekkür etti.

Yasemin Tahtalı Çamlıoğlu, neden Milletvekili olmak istediğini anlattı

1989 tarihinde Almanya'nın başkenti Berlin'de dünyaya gelen Samsun'un en genç bayan aday adayı Almanca-İngilizce-Fransızca Yeminli Tercümanı Yasemin Tahtalı Çamlıoğlu, çalışmalarını hızla sürdürüyor.
AK Parti il ve ilçe teşkilatları ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelen Çamlıoğlu, kendisini tanıttıktan sonra ayrıca neden AK Parti ve Neden Milletvekili Olmak istiyorum gibi sorulara da cevap veriyor.

Çamlıoğlu yaptığı konuşmada, "Ülkemizin geçmiş 12 yılında eşsiz hizmetler veren, köklü değişiklikler yapan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geleceği ile ilgili ilk defa planlar kurabilen, ‘’Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’’ bakış acısıyla mazlumların ve kimsesizlerin yanında yer alan ve dünya tarihinde ilk devlet olarak Israil’i uyguladığı haksız ve yanlış politikasından dolayı açık bir şekilde eleştirebilen, Adalet ve Kalkınma Partimizin bundan sonraki siyasi yaşamında da ülkemizi Avrupa Standartlarının bile üzerine taşıyabilecek enerjisinin olduğuna gönülden inanıyor ve bu tarihi hareketin bir parçası olmak istiyorum." dedi.

Neden Milletvekili olmak istiyorum? sorusuna da cevap veren Çamlıoğlu, "Türkiye’nin güçlenmesi, ekonomik anlamda büyümesi ve bağımsız bir devlete dönüşmesi bazı güç odaklarını rahatsız ediyor; dolayısıyla Türkiye dış basının ve lobilerin de desteği ile dünya ya farklı bir şekilde tanıtılmaya çalışılıyor. Bu durum yabancıların Türkiye hakkında ki düşüncelerini olumsuz etkilediği gibi, Yurtdışında yaşayan kendi vatandaşlarımızın da Türkiye hakkında ki düşüncelerini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Aynı şekilde Avrupa ve dünyada yabancı medyaların desteği ile büyüyen ve beslenen islamofobi ve yabancı karşıtı gösteriler hem evrensel barış için, hem de Yurtdışında yaşayan Müslümanlar için çok büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Ben Türkiye'yi dünyaya doğru bir şekilde ve tercüman aracılığı olmaksızın tanıtabilmek için milletvekilliği görevine takip oldum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4