banner341

19 Mayıs Stadında Hibrit Çim Çalışmaları Pazartesi Günü Başlıyor

Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Erkanat ve Veysel Bilen, Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret etti.

19 Mayıs Stadında Hibrit Çim Çalışmaları Pazartesi Günü Başlıyor ABONE OL

Vali Osman Kaymak, Okçuluk tesislerinde Samsunspor Futbol Akademisinin altyapı sahalarının yapılması için tam destek vererek gerekli tüm izinleri verdiğini söyledi. Önümüzdeki hafta Yılport Samsunspor kulübü de tesislere girip çalışmalara başlayacak. 
Öte yandan Vali Osman Kaymak’a yapılan ziyarete katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’nun onayı ile 19 Mayıs Stadyumu’nun, hibrit çim çalışmalarına resmi olarak 13 Ocak Pazartesi günü başlanması kararı alındı.
Valilik ziyaretinin ardından Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Erkanat ile Veysel Bilen, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batıpark alanındaki Okçuluk tesislerinin yanında bulunan 3 futbol sahalık kullanım alanının Samsunspor Kulübü Derneği’ne tahsis edilmesine karar verdi. Bu 3 sahanın yapımı da Okçuluk tesisleri ile eş zamanlı olarak başlayacak. Bu sahaların yapım aşamasında Büyükşehir Belediyesi tüm ekipman ve lojistik desteğini vereceğine dair taahhütte bulundu. Böylece Samsunspor Futbol Akademisinin geleceği teminat altına alınmış oldu.
Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kirazlık mevkisin de bulunan dolgu tesisini de belediye meclisinden kararını geçirerek Samsunspor Kulübü Derneği’ne tahsis etme sözü verdi. Buradaki tesisin master planı Büyükşehir Belediyesi ile beraber hazırlanıp Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde ve desteğinde Samsunspor Futbol Akademisinin modern tesislere kavuşması hedefi gerçekleştirilecektir.
Başkan Yıldırım; "Bu vesileyle, Samsunspor’a maddi ve manevi her türlü desteği veren Sayın Valimiz Osman Kaymak ve Sayın Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Mustafa Demir’e minnet ve şükranlarımızı sunuyor, kulübümüz ve tüm Samsunspor sevdalıları adına teşekkür ediyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4