banner341

Başbakan Yıldırım'ın övgüyle söz ettiği projede 73 yetenek tespit edildi

Başbakanımız Binali Yıldırımın’ın övgüyle bahsettiği ve İtalya Milli Eğitim Bakanlığı’nın da gündemine giren ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi ile ilgili, 73 öğrencinin yüzmeye karşı özel yeteneğinin tespit edildiği belirtildi.

Başbakan Yıldırım'ın övgüyle söz ettiği projede 73 yetenek tespit edildi ABONE OL

Samsun Valisi İbrahim Şahin konuyla ilgi yaptığı açıklamasında, “Valiliğimiz himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla, yüzme sporunun çok küçük yaşlarda başlanıp, ileri yaşlara kadar rahatlıkla yürütülebilmesi için başlatılan ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesinde 2016-2017 eğitim-öğretim yuılında 15 bin 200, 2. Ve 3. Sınıf öğrencilerine yüzme öğretiyoruz. Bu öğrencilerden 73 öğrencinin yüzmeye karşı özel bir yeteneğinin olduğu tespit edildi.
 
        Projemiz başarılı bir şekilde devam etmektedir. ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesine 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Şubat ayında başladık. Bu süre zarfı içerisinde minik çocuklarımıza yüzmeyi öğretmeye çalışıyoruz. Projemizi Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a aktardığımızda kendileri hem bakanlığın desteğini sundu, hem de projeye sonuna kadar sahip çıktı. Bu projede ciddi başarılar elde ettik. Proje kapsamında bu dönemin ilk etabında 73 öğrencinin yüzmeye karşı özel yeteneğinin olduğu tespit edildi. 
 
        Projemizin 2016-2017 yılının ilk etabında şu ana kadar Atakum Atakent İlkokulu’ndan 12, Atakum Milli Eğitim Vakfı İlkokulu’ndan 11, Atakum Mimar Sinan İlkokulu’ndan 7, Bafra 29 Ekim İlkokulu’nda 7, Bafra 30 Ağustos İlkokulu’ndan 11, 19 Mayıs İsmail ÇOLAK İlkokulu’ndan 1, İlkadım Arıburnu İlkokulu’ndan 10 ve İlkadım İlyasköy Türkiş İlkokulu’ndan 14 olmak üzere toplam 73 öğrencimizin yüzmeye karşı yeteneklerinin olduğu tespit edildi. Bu öğrencilerimiz, bu yavrularımız proje kapsamında eğitildikten sonra, özel olarak olimpiyatlar için eğitilecekler. Projemizin ikinci etabında da 100’ün üzerinde yetenekli öğrencilerimizin çıkacağına inanıyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4