banner327

Başkan Musa Aydın'ın Kamp Ziyaretleri Sürüyor

Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın 10-16 Şubat tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa güreş şampiyonası hazırlıklarını Ankara Elmadağ kamp eğitim merkezinde sürdüren Serbest güreş milli takımımızı ziyaret etti.

Başkan Musa Aydın'ın Kamp Ziyaretleri Sürüyor ABONE OL

Daha önce Kadın güreş, ardından da Grekoromen milli takım kamplarını ziyaret eden başkan Aydın bu kez de Serbest Güreşçilerle bir araya geldi. Millilerle sohbet eden Musa Aydın daha sonrada teknik ekiple toplantı yaptı. Federasyon Başkanı Musa Aydın teknik ekipten takımın son durumu hakkında bilgiler aldı.Toplantının ardından başarılı bir yıl geçmesi için kurban kesildi ve dua edildi. Bu yılın Türk güreşi için son derece önemli olduğunu belirten Musa Aydın “Tokyo olimpiyatlarına artık az bir zaman kaldı. Olimpiyatlar öncesinde ilk önemli sınavımızı İtalya’da vereceğiz. Avrupa şampiyonasında tüm kategorilerde takım olarak ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Hemen ardından bizleri iki önemli Olimpiyat elemesi bekliyor. 19-22 Mart tarihlerinde Macaristan’da Avrupa elemeleri, 30 Nisan 3 Mayıs tarihlerinde ise Bulgaristan’da Dünya Olimpiyat elemeleri yapılacak. Bu iki elemede alabildiğimiz kadar Olimpiyat kotası almayı hedefliyoruz. Her zaman söylüyorum Güreşte asıl hedef her zaman Olimpiyatlardır. 2016 Rio olimpiyatlarında ülkemizin aldığı 8 madalyanın beşi güreşten gelmişti. Türk güreşi Rio Olimpiyatları ile birlikte büyük bir çıkış yakaladı. Son 4 yılda katıldığımız tüm Uluslarası şampiyonalarda tarihi başarılar aldık. Tokyo Olimpiyatlarında da çıkışımızı sürdürüp yine Türkiye’nin en başarılı branşı olmak istiyoruz.” dedi.  Avrupa şampiyonası için çalışmalarını teknik direktör İsak İrbaikhanov yönetiminde sürdüren milliler günde 3 antrenman yapıyor. Kuvvet, kondisyon, teknik ve taktik ağırlıklı antrenmanlar yapan milli güreşçiler, her gün 4-5 saat çalışıyor. Şu ana kadar kamp çalışmalarından memnun olduğunu belirten teknik direktör İsak İrbaikhanov “Avrupa güreş şampiyonasına artık az bir zaman kaldı. Biz son dünya şampiyonası biter bitmez bu yılın hazırlıklarına başladık. Şu anda antrenmanlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sporcularımızın ortaya koymuş olduğu performanstan da memnunuz” dedi. Asıl hedeflerinin 2020 olimpiyatları olduğuna da vurgu yapan İsak İrbaikhanov “Bizim işin zirvesi Olimpiyatlardır. Ve güreş branşı her zaman Türkiye’nin lokomotifi olmuştur. Dolayısıyla 2020 Tokyo olimpiyatlarında geçmişte olduğu gibi yine güreş zirvede olmak zorunda. Bu yolda öncelikle kotaları almamız şart” şeklinde konuştu. 

FİLİSTİN’Lİ GÜREŞÇİ MİLLİ TAKIM KAMPINDA
Diğer yandan Bursa’da Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda eğitim gören ve Filistin milli takımında güreşen Ali Aburumaila, milli takımımızla birlikte çalışıyor. Federasyon Başkanı Musa Aydın genç güreşçiyle bir araya gelerek sohbet etti.  Filistin’li güreşçi Ali Aburumaila’da Filistin Güreş Federasyonu Başkanının yolladığı ve üzerinde Mescidi Aksa resmi olan plaketi Başkan Musa Aydın’a taktim etti.

AVRUPA ŞAMPİYONASI KADROSU BELLİ OLDU
10-16 Şubat tarihlerinde İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek olan Avrupa güreş şampiyonasında mücadele edecek olan güreşçilerimizde belli oldu. Ülkemizi şu sporcular temsil edecek:

57 Kg Süleyman ATLI Ankara ASKİ( Avrupa şampiyonu Dünya 2.si)
61 Kg Hamza ALACA K.Maraş B.Ş.BLD. ( Yıldızlar Avrupa Dünya Şampiyonu)
65 Kg Selahattin KILIÇSALLAYAN Ankara ASKİ ( Avrupa 2.si)
70 Kg Haydar YAVUZ  Ankara ASKİ Spor ( U23 Avrupa 2.si)
74 Kg Soner DEMİRTAŞ Ankara ASKİ Spor ( 3 Kez Avrupa Şampiyonu, Olimpiyat Dünya 3.sü)
79 Kg Batuhan DEMİRÇİN - Ankara ASKİ Spor ( Avrupa 3.sü)
86 Kg Fatih ERDİN - İstanbul B.Ş.BLD. ( Dünya 2.si Avrupa 3.sü)
92 Kg Süleyman KARADENİZ - Ankara ASKİ ( Türkiye Şampiyonu)
97 Kg İbrahim BÖLÜKBAŞI - Ankara ASKİ ( Olimpiyat 5.si)
125 Kg Tanju GEMİCİ Kocaeli BŞBLD. Kağıtspor ( Türkiye 2.si)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4