'Boks camiasını Fetö hainlerinden temizleyeceğiz'

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, paralel yapıyla mücadele kapsamında kapatılan ‘Türkiye Boks Antrenörleri Derneği’ ile federasyonun hiçbir bağı olmadığını belirterek, “Bugüne kadar tanımadığımız ve bizlerle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu paralel kurumun içinde yer alan tüm isimler hakkında resmi işlemleri başlattık. FETÖ hainleri ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” dedi.

'Boks camiasını Fetö hainlerinden temizleyeceğiz' ABONE OL

Başkan Gözgeç, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından ülke genelinde başlayan mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini ve federasyon olarak bizzat bu mücadelenin içinde yer aldıkları söyledi.

 

 

Balıkesir’de bulunan Türkiye Boks Antrenörleri Derneği’nin de paralel yapıyla mücadele kapsamında kapatıldığı öğrendiklerini vurgulayan Başkan Gözgeç, şöyle devam etti;

“Tabi içerisinde boks geçen her kelime federasyonumuza mal ediliyor. Akıllarda herhangi bir soru işareti kalmaması adına buradan bir kez daha vurgulamak istiyorum. Söz konusu derneğin Türkiye Boks Federasyonu ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Bu derneğin kuruluş aşamasında da faaliyetlerine devam ettiği dönemlerde de bizim en küçük bir dahlimiz olmadı. Federasyon olarak paralel devlet yapılanmasıyla ilgili mücadeleye çok büyük bir desteğimiz var. Biz, tüm kurumların bu hainlerden temizlenmesi gerektiği inancındayız. Bahsi geçen derneğin kuruluşunda yer alan, derneğin faaliyetlerinde görev üstlenen tüm isimleri tespit edecek ve gerekli adımları atacağız. Ayrıca, bu hain yapılanmanın içerisinde yer alan hakemlerle ilgili de çalışmalarımızı başlattık. Bizim bu hainlerle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4