banner341

Ertuğrul Sağlam: Biz Süper Lig’e çıkmayı hak ettik

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Yapmamız gereken iş, yine kendi karşılaşmamızı kazanacağız ve rakiplerimizden bir tanesi kesinlikle puan kaybedecek. Buna inanıyorum. Çünkü biz Süper Lig’e çıkmayı hak ettik. Allah bizim emeklerimizin karşılığını verecek” diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam: Biz Süper Lig’e çıkmayı hak ettik ABONE OL

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Ankaraspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Ankaraspor maçını değerlendiren Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Ligin sondan bir hafta öncesinde 3 takım kıyasıya bir mücadele veriyor. Hata yapanın bu yarışta geri düşeceği, Giresun’un ve Adana Demir’in önümüzde olduğu, bir taraftan maçımızı kazanırken, diğer taraftan da rakiplerimizden bir tanesinin puan kaybına ihtiyacımızın olduğu bir gün yaşadık.

Bizim maçımızda yapmamız gereken iş yine iyi mücadele edip, güzel futbol oynayarak maçı kazanmaktı. İlk devre çok pozisyonumuz vardı. Oyuncularımız istekliydi. Ürettiler, pozisyona girdiler ve ama maalesef bunlardan skoru açacak bizi rahatlatacak bir duruma getiremedik. İkinci yarıya maalesef gol yiyerek başladık ama sonrasında hemen reaksiyon gösterdik. Bizim adımıza güzel bir şeydi. Sonrasında yine pozisyonlar bulduk ve ikinci golü bulduk. Yine pozisyonlar bulduk ve üçüncü golü bulduk. Yine bulduk pozisyon. Güzel ve keyifli karşılaşma oldu. Ben oyuncularımızı tebrik ediyorum. İnşallah bu son haftalardaki isteği, arzuyu haftaya Adanaspor deplasmanında da ortaya koyacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.
Bursaspor’da son hafta kazandığı şampiyonluğu Samsunspor’da da kazanmaya yakın olduklarını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Ben geçmişte son hafta şampiyonluğunu Türk futbol tarihine altın harflerle yazılacak Bursaspor’daki Süper Lig şampiyonluğu ile elde ettik. Son haftada yine böyle geride girip, rakibimiz Fenerbahçe’nin kendi sahasında puan kaybetmesiyle herkesin mucide dediği bir şampiyonluğu Bursaspor ile kazandık. Allah’a şükürler olsun. Aynı şeyin önümüzdeki hafta da olacağına yürekten inanıyorum. Yapmamız gereken iş, yine kendi karşılaşmamızı kazanacağız ve rakiplerimizden bir tanesi kesinlikle puan kaybedecek. Buna inanıyorum. Çünkü biz Süper Lig’e çıkmayı hak ettik. Allah bizim emeklerimizin karşılığını verecek” diye konuştu.
Bugün oynanan Adana Demirspor maçında Türk futbol tarihine geçecek hakem hatasının olduğunu belirten Ertuğrul Sağlam, “Bir taraftan maçlarımızı oynarken, diğer taraftan da rakiplerimizin maçlarını takip ediyoruz. Ama bugün yine Türk futbolu adına çok üzücü bir gün yaşandı. Adana Demirspor karşılaşmasında Türk futbol tarihine geçecek hakemlik adına skandal bir karar verildi. Bunu insanlar nasıl izah edecek bilemiyorum ve oyun maçın gidişatını etkileyen bir durumdaydı.

Dolayısıyla maalesef üzülüyoruz. Yoksa her takım çıkıyor, oynuyor, mücadele ediyor. Haftaya da maçlar oynanacak ve 2 tane takım Süper Lig’e çıkacak. Dolayısıyla futbol sadece futbol olarak oynanırsa keyifli bir oyun ama farklı şekilde değerlendirilirse de işte bu türlü sıkıntılar ortaya çıkıyor. Şunu üzülerek söylüyorum. Son dönemlerde yaşadıklarımızdan sonra Türk futbolu çok kan kaybetti ve maalesef bunların önüne geçilmezse Türk futbolunun sonu çok yakındır. Bunu çok üzülerek söylemek istiyorum. Şunu yürekten söylüyorum. Önümüzdeki hafta bu takım Süper Lig’de olacak” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4