banner341

Ertuğrul Sağlam: Yanlış anlaşıldım, başka bir şey ima etmek istemedim

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını söyledi.

Ertuğrul Sağlam: Yanlış anlaşıldım, başka bir şey ima etmek istemedim ABONE OL

Yılport  Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bugünkü antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Bazı sıkıntılı süreçler yaşıyoruz. Taraftarımızdan, camiamızdan Bursaspor maçından sonra 3 maçlık bir süre kalmıştı. Bu ‘3 maç sabretsinler’ dedim. Ondan sonraki süreçte kiminle alakalı ne beklentileri varsa, ne söylemek istiyorlarsa çıkıp çok rahat söyleyebilirler. Bunu söylemek istedim. Ben başka bir şey ima etmek istemedim. Sadece insanlar 3 maç sabretsinler. Rakiplerimiz zorlu maçlar oynayacak. Bizde zorlu maçlar oynuyoruz. Dolayısıyla her maçtan her türlü sonuç çıkabiliyor. Bizim yapmamız gereken bir iş var. O da kendi karşılaşmalarımızı kazanmak. Ben şuna yürekten inanıyorum. Eğer biz 3 karşılaşmayı kazanırsak, kesinlikle bu işin sonunda gülen taraf biz olacağız” dedi. 
İlk olarak 4-1 kazandığımız Bursaspor maçını değerlendiren Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, “Oynamamız gerektiği gibi oynadığımız, pozisyon bulmamız gerektiği kadar pozisyon bulduğumuz ve taraftarımızı, camiamızı mutlu edip kalan 3 hafta içerisinde gerekli olan moral ve motivasyonu elde edebileceğimiz sonuçla bitirdiğimiz bir karşılaşma oldu. Bu doğrultuda ben oynanan oyundan, verilen mücadeleden çok memnun kaldım” dedi.
Pazar günü deplasmanda oynayacağımız Beypiliç Boluspor maçıyla ilgili konuşan Ertuğrul Sağlam, “Şimdi yapmamız gereken bir iş var. Bursaspor maçındaki mücadeleyi, isteği, arzuyu ve coşkuyu Bolu’ya taşımamız ve Pazar günü akşamı da Bolu’daki karşılaşmayı kayıpsız geçmemiz. Bu doğrultuda çalışmalarımız Bursaspor maçının hemen ardından devam etti. Her maç olduğu gibi bu maç da yine rakibimizin öne çıkan taraflarını, eksik taraflarını analiz edip, oyuncularımıza anlatıyoruz. Onlardan da bunları uygulamalarını istiyoruz. Ben Beypiliç Boluspor karşılaşmasının da bizim için çok iyi geçeceğine inanıyorum. Maçların hepsi aynı saatte oynanacak. Dolayısıyla bir taraftan biz maçımızı kazanırken, diğer taraftan da diğer sonuçları bekleyeceğiz. Bursaspor maçıyla oluşan bu güzel havanın sezon sonuna kadar devam edeceğine yürekten inanıyorum ve inşallah sezon sonunda hepimizin hayali olan Süper Lig hedefimize ulaşacağına inanıyorum. Bu bağlamda tüm camiamızdan, tüm taraftarlarımızdan, Samsunspor’u seven herkesten tekrar bizimle beraber olmalarını istiyorum” diye konuştu.
Sakat ve cezalı oyuncular hakkında da bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Bursaspor maçından sonra herhangi bir sıkıntımız olmadı. Yani Bursaspor maçıyla Beypiliç Boluspor maçı birkaç gün daha maça kadar süremiz var. İnşallah o süre içerisinde de herhangi bir sıkıntı yaşamazsak istediğimiz 11’le sahaya çıkmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4