Fuat Çapa Boluspor maçını değerlendirdi

Yılport Samsunspor Teknik Direktör Fuat Çapa, kendi sahamızda oynadığımız Beypiliç Boluspor maçı sonu basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

Fuat Çapa Boluspor maçını değerlendirdi

Oynanan oyundan ve mücadeleden memnun olduğunu fakat sonucun kendilerini üzdüğünü belirten Yılport Samsunspor Teknik Direktör Fuat Çapa, “Bugünkü karşılaşma geçen gün karşılaştığımız MKE Ankaragücü’nde olduğu gibi beklediğimiz bir maçtı. Çünkü rakibin yine inisiyatifi bize bırakıp tamamen ikinci bölgeye çekilip kazanmış olduğu toplarla kontratak oynayacaktı. Bunu ilk devre çok net bir şekilde gördük. Biz maça iyi başladık. Golü de erken bulduk ama yemiş olduğumuz gol bize yakışmadı. Çünkü çok fazla alan bıraktık. Oradaki belirli bir süre dikkatsizliğimiz bize çok pahalıya mal oldu. Akabinde santradan direk pozisyona girdik ama o pozisyonu da biz değerlendiremedik. İlk devre oynadığımız oyun ve tempo gayet olumluydu. Zaman zaman biraz daha rakibin sol tarafını daha iyi kullanabilirdik. Çünkü orada çok fazlasıyla alan bırakıyorlardı.

O alanı tam istediğimiz şekilde topla buluşturamadık. Niyetimiz vardı ama uygulamamız her zaman istediğimiz gibi gelişmedi. İkinci devre 10 kişi kalana kadar yine tamamen ilk devreye benzeyen bir oyun vardı. İster istemez rakip biraz daha baskılı gözüktü ama en az rakip kadar da biz pozisyona girmiş olduk. Pazar günü oynamış olduğumuz karşılaşma açıkçası bize fiziksel olarak çok pahalıya mal olduğunu bugün net bir şekilde gördük. Yani mücadeleden, birliktelikten, oynanan oyundan gayet memnunum, mutluyum ama sonuç açıkçası beni biraz üzdü. İlk devre oynamış olduğumuz oyunun karşılığı bu olmamalıydı” dedi.
Konuşmaların ardından Teknik Direktörümüz Fuat Çapa, basın mensuplarının sorularını cevapladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344