Fuat Çapa İstanbulspor maçını değerlendirdi

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, deplasmanda oynadığı İstanbulspor A.Ş. maçı sonu basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

Fuat Çapa İstanbulspor maçını değerlendirdi

Sahada verdikleri mücadeleden dolayı oyuncuları tebrik eden Yılport Samsunspor Fuat Çapa, "Buraya çok istediğimiz şekilde gelemedik. Tamamen değişik bir savunma vurgusu ile oynamak zorunda kaldık. Buna rağmen ben oyuncularımı öncelikle tebrik etmek istiyorum ve teşekkür etmek istiyorum. Vermiş oldukları mücadeleden ve maça çıkmadan önce vermiş olduğumuz görevleri en iyi şekilde, iyi niyetle yerine getirmeye çalıştıkları için" dedi. 
Maçı değerlendiren Fuat Çapa, "Karşılaşmada girmiş olduğumuz net pozisyonlar var. Rakibimiz skoru 1-0 yapmadan önce maalesef değerlendiremedik.1-0’dan sonra 10 kişi kalmamız takımımızın vermiş olduğu reaksiyon gayet olumluyduk. Fofana ve Yasin ile yakalamış olduğumuz net pozisyonlarımız vardı ama maalesef son vuruşlarımızı iyi yapamadık. Son dakikada yemiş olduğumuz gol açıkçası verilen mücadelenin ve oynanan oyunun karşılığı olmadığını düşünüyorum" diye konuştu. 
Verilen veya verilmeyen kartların oyun kuralına göre değil hakemin niyetine kaldığını belirten Fuat Çapa, "Oyunu istediğiniz kadar iyi oynayın yönetim adaletli olmadığı sürece istediğinizi elde etme şansınız yok. Yani artık geçen hafta verilen kartlar dün oynanan karşılaşmada verilmeyen kartlar ve bugün aynı şekilde verilen ve verilmeyen kartlar yani açıkçası söylenecek bir şey bulamıyorum. Sorduğunuz zamanda cevapta alamıyorsunuz. İşin ilginç tarafıda bu. Hakeme soruyosunuz 'neden 2’nci sarı kart Savicevic gördü' diye hiçbir şekilde cevap vermiyor. Yani ona benzer saha içerisinde en az 3-4 tane pozisyon oldu. Onları hep es geçti yani demekki kartların standarttı hakemlerin kendi niyetine ve yorumuna kalmış, oyun kuralına değil.
Ben tekrar oyuncularımı teşekkür ve tebrik etmek istiyorum vermiş oldukları mücadeleden dolayı" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344