banner438

Futbolun kalbi Samsun'da atacak!

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünce her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'KYGM Futbol Turnuvası Türkiye Finallerine' bu yıl Samsun ev sahipliği yapacak.

Futbolun kalbi Samsun'da atacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı yurtlarda barınan öğrencilerimizin beden ve ruh sağlıklarını korumak, geliştirmek, sporu bir yaşam tarzı haline getirmelerini sağlamak, serbest zamanlarını olumlu değerlendirmelerine katkı sunarak gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını temin etmek, dostluk ve kardeşlik ruhuyla yarışarak yeni arkadaşlar edinmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek olan turnuvanın finalleri, 11-17 Mayıs 2022 tarihleri arasında 168 sporcu, 24 idareci ve antrenörün katılımıyla gerçekleştirilecek.
Samsun, Giresun, Kocaeli, Muğla, Isparta, Adıyaman, Karaman ve Batman illerinden gelen sporcuların katılımıyla düzenlenecek turnuvanın müsabakaları, İlkadım Baruthane Suni Çim Saha ve Millet Bahçesi Suni Çim Sahalarımızda oynanacaktır.
Ayrıca 14 Mayıs tarihinde, İstiklal Savaşının şehri, İstiklal güneşinin doğduğu şehir Samsun’un
tarihi ve kültürel değerlerini gençlerimize aşılamak, tanıtımını yapmak ve yerinde görmelerini sağlamak amacıyla
Tematik gezi düzenlenecektir.
Şampiyona'nın açılış saati 11 Mayıs tarihinde İlkadım Baruthane Suni Çim Sahada saat 09:30'da yapılacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344