banner341

Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi Samsun'da Hayata Geçirildi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakanlığın Samsun’da hayata geçirdiği Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi’nin açılış törenine katıldı. İlkokul öğrencilerinin spor faaliyetlerine katılabilmeleri ve yüzme öğrenebilmeleri amacıyla başlatılan Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi’nin açılış törenine Samsun 19 Mayıs Kapalı Yüzme Havuzu ev sahipliği yaptı. Törende konuşan Bakan Çağatay Kılıç, “Amacımız bir deniz kenti olan Samsun’da mutlaka her insana amatörce de olsa suyun yüzeyinde kalabilecek kadar yüzmeyi öğretebilmek” dedi.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi Samsun'da Hayata Geçirildi ABONE OL

Yarıyıl tatiline girmiş olan öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilmeleri adına önemli bir projenin başlatıldığına ve eğitimlerin çocuklara sportif anlamda önemli katkılar sağlayacağına işaret eden Bakan Çağatay Kılıç, “Yüzme branşıyla alakalı hemen her konuda eğitimler yapılacak. Buna hiç şüphesiz ki hijyen kuralları da dahil. Havuza hep boneyle gireceksiniz bundan sonra. Çünkü hijyen şartlarını doğru bir şekilde kullanırsak, o zaman havuzlardan daha iyi verim alırız” dedi.

“Çalışmalarımızın en büyük takipçisi Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Başbakanımızdır”
Bu proje kapsamında Samsun’dan şampiyon sporcular çıkacağına inancının tam olduğunu ve bu sporcuların ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil edeceklerine inancının tam olduğunu ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti:
“Bu gibi çalışmaların hayata geçmesinde rol oynayan hem ekonomik hem de sportif anlamdaki altyapı çalışmalarının en büyük takipçisi Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Başbakanımızdır. Biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak söz konusu yatırımlara devam ediyoruz. Miniklerimizin güzel yarınlara, güzel kulaçlar atmasını temenni ediyorum.”
Konuşmanın tamamlanmasının ardından projede yer alan öğrenciler, yüzme antrenörlerinin gözetimde havuza girerek, eğitimlerine başladı.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesi açılış törenine ayrıca, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat KÖKTAŞ ve İl Başkan Yardımcısı Alaettin BAYRAK, Yönetim Kurulu Üyesi Nuri GENÇTÜRK, AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Muharrem GÖKSEL, SAMGİAD Başkanı Levent ÖZDEN, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa KOÇAK, Gençlik ve Spor Bakanı Müsteşar Yardımcısı Kamuran ÖZDEN, Vali Yardımcıları Faruk Necmi KURT, Ali Galip SARAL, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Atakum Kaymakamı Ali BAKOĞLU, Canik Kaymakamı İlhan TURGUT, İlkadım Kaymakamı Turan ATLAMAZ, TFF Bölge Müdürü İbrahim GÜVEN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT, kamu kurumlarının yetkilileri, sivil toplum dernek temsilcileri ve öğrenci velileri katıldı.
GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ PROJESİ HAKKINDA BİLGİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Samsun’da hayata geçirdiği Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi kapsamında, ilkokul öğrencileri yüzme eğitimlerine katılarak, çeşitli spor faaliyetlerinde bulunacak.  İlk aşamada 480 öğrencinin katılacağı projenin, gelecek dönemlerde de devam etmesi planlanıyor.
Spor bilinciyle yetişen nesillerin inşası için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yurdun dört bir yanında başlatılan projeler ile çocukların spora yönelmeleri ve sportif faaliyetleri doğru bir şekilde sürdürmeleri amaçlanıyor. Bu kapsamda Samsun’da hayata geçirilen Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi ile çok sayıda ilkokul öğrencisi, yüzme branşıyla tanışacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığında başlatılan proje kapsamında, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında toplamda 480 öğrenci, yüzme eğitimlerine katılacak.
Samsun’un Canik ilçesinde bulunan Kocatepe ve 100. Yıl İlkokulu ile İlkadım’da yer alan Gazipaşa ve Arıburnu İlkokulu’nda başlayacak projede, her okuldan 60 öğrenci olmak üzere toplamda 480 öğrenci yer alacak.
Alanında uzman antrenörlerin bulunacağı eğitimlerden katılımcılar ücretsiz olarak faydalanabilecek. 2015-2016 ve 2016-2017 eğitim-öğretim yıllarını kapsayan projenin, gelecek yıllarda da devam etmesi planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4