Maradona Türk mü? Küçük kardeşinin adı Turco!

Geçtiğimiz günlerde vefatıyla sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlanan Maradona'nın ailesi Latin Amerika'da kalabalık bir nüfus teşkil eden Osmanlı muhacirlerinden olduğu ortaya çıktı.

Maradona Türk mü? Küçük kardeşinin adı Turco!

Bazı kaynaklarda, Maradona'nın ailesi Latin Amerika'da kalabalık bir nüfus teşkil eden Osmanlı muhacirlerinden olduğu biliniyor.

Bu aileye Türk dendiği için kendilerini Türk kabul ederler. Türk Latin Amerika’da her zaman gururlanılacak bir lakaptır.
Maradona’nın sülalesinin Suriye ve Lübnan yörelerinden Birinci Dünya Savaşı sonunda bölgeden Osmanlı yönetimi çekilince orada kalan azınlıklar zor durumda kalarak göç ettiler.
Gittikleri yerlerde onlara Türk dediler.
Arjantinli yıldız bir röportajında, ”Benim büyük dedelerimden birisi Türkmüş. Annemle babam sık sık ondan bahsederlerdi bize. Hatta bir tarafımızın Türk olduğu unutulmasın diye küçük kardeşim Hugo’ya ikinci isim olarak ‘Turco’ adını verdiler. Bu ‘Türkçük’ anlamına geliyor” demişti.Maradona’nın kardeşlerinin birinin adı da Ugo Turtchuk - küçük Türk – Türkçük.
Hugo Hernán El Turco, abisi kadar ünlü olmasa da iyi bir futbolcu oldu ve futbol dünyasında ‘El Turco’ diye anıldı.

Maradona'nın bir gazeteye verdiği röportajında, "Türkleri ulusum gibi seviyorum" demeside kendisini Türklere ne kadar yakın hissettiğinin de kanıtı olarak sunuldu.

Kaynak: Akasyam.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344