Milletvekili Karaaslan sel bölgesinde

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan geçtiğimiz günlerde sel felaketi yaşanan Terme ilçesinde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Karaaslan sel bölgesinde ABONE OL

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser ve kadın kolları üyeleri ile Terme ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinde zarar gören Evci ve Sakarlı mahallelerini ziyaret etti.


Karaaslan, ilk olarak Evci mahallesinde selden evleri zarar gören aileleri ve esnafı tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Ardından Sakarlı mahallesine geçen Milletvekili Karaaslan, yapılan çalışmalar hakkında Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'dan bilgi aldı.

MAĞDURİYET EN KISA ZAMANDA GİDERİLDİ

Çiğdem Karaaslan ziyaretlerinin ardından yaptığı değerlendirmede, felaketin ardından ev ve işyerleri zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderildiğini belirterek, ''Şükürler olsun ki sel felaketinde can kaybı yaşamadık. Selin ardından yapılan hasar tespit çalışmaları hızlı bir şekilde sonuçlandırıldı. Tüm ekipler seferber edilerek afet nedeniyle zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetleri en kısa sürede giderilmiştir. İhtiyaçları hemen karşılanmıştır. Evci ve Sakarlı mahallerimizde mağduriyetin giderilmesi için seferber olan Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Terme Belediyesi, SASKİ, DSİ, Karayolları Bölge Müdürlüğü, YEDAŞ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum'' diye konuştu.


KADIN KOLLARINDAN YARDIM

Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile birlikte sel bölgesini ziyaret eden AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı ise mağdur olan ailelere gıda yardımında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2015, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4