Olimpiyat için son kamplar başladı

Olimpiyata gidecek olan Serbest Güreş A Milli Takımımız son kampına Elmadağ'da girerken Bayanlar Güreş A Milli Takımımız Edirne TOHM Kamp Eğitim Merkezinde hazırlıklarını sürdürüyor. Grekoromen A Milli Takımımız ise Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde çalışmalarına devam ederken 2 Ağustos'ta Brezilya'ya gidiyor.

Olimpiyat için son kamplar başladı ABONE OL

13-22 Ağustos tarihleri arasında başlayacak olan 2016 Rio Olimpiyatlarına sayılı günler kaldı. Dünyanın hemen hemen her ülkesinden gelen sporcular dünyanın en iyisi olmak için yarışacaklar. Ancak Olimpiyatlarda her zaman Türkiye'nin yüz akı olan güreş dalında mindere çıkacak olan sporcularımız yine Türkiye'nin gururu olmak için ter dökecek.
 
DÜNYA İKİNCİSİYİZ
Bu yıl yapılacak olan olimpiyatta güreş branşında açılan 18 sıkletin 14'ünden sporcu gönderen Türkiye, Rusya'dan sonra dünyada en çok güreşçi gönderen ikinci ülke konumunda yer aldı. Öte yandan bu yıl büyük bir başarıya imza atan güreşçilerimiz olimpiyat kotalarını alarak dünyanın en iyi güreşçileri arasına da isimlerini yazdırmış oldu.   
 
KAMPTAN RİO'YA GİDECEK
İlk maçlarına çıkacakları güne yaklaşık 2 hafta kalan güreşçilerimiz hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Serbest Güreş A Milli Takımımız 31 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi'nde çalışmalarını sürdürecek.  10 gün sürecek olan kampta güreşçilerimiz Olimpiyat için form tutacaklar.
 
MİNDERİN SULTANLARI SON HAZIRLIĞINI EDİRNE'DE YAPIYOR
Bayanlar Güreş A Milli Takımımız ise çalışmalarına Edirne TOHM Kamp Eğitim Merkezi'nde devam ediyor. Minderin sultanları 10 Ağustos'a kadar kampta çalışmalarına devam edecek.
 
GREKOROMEN 2 AĞUSTOS'TA RİO'YA GİDİYOR
Grekoromen Güreş A Milli Takımımız ise hazırlıklarına Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkez'nde devam ediyor. 1 Ağustos'ta bitecek olan kamptan sonra Milli Takımımız olimpiyatlar için 2 Ağustos'ta Rio'a uçacak.
 
OLİMPİYAT SPORCULARIMIZ
Olimpiyata gidecek olan sporcularımızın isimleri şöyle:
 
Serbest Güreş A Milli Takımı:
Taha Akgül, Selim Yaşar, İbrahim Bölükbaşı, Soner Demirtaş, Mustafa Kaya ve Süleyman Atlı
 
Grekoromen Güreş A Milli Takımı:
Rıza Kayaalp, Selçuk Çebi ve Cenk İldem
 
Bayanlar Güreş A Milli Takımı:
Yasemin Adar, Buse Tosun, Hafize Şahin, Elif Jale Yeşilırmak ve Bedia Gün

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4