Olimpiyat maskotu Çakır Samsun'u karış karış geziyor

Samsunlularla Atakum’da bir araya gelen Deaflympics 2017 resmi maskotu Çakır, çocuklardan büyük ilgi gördü. Vatandaşlar da şehirdeki spor yatırımlarından oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

Olimpiyat maskotu Çakır Samsun'u karış karış geziyor ABONE OL

Samsun’da düzenlenecek olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesinde takımlar son hazırlıklarını sürdürürken, Deaflympics 2017’nin resmi maskotu Çakır da şehirdeki gezilerine devam diyor. 

Atakum’da Samsunlularla bir araya gelen Çakır, vatandaşlardan ve çocuklardan büyük ilgi görürken sevecenliği ve canayakınlığı ile dikkat çekti. İşaret diliyle iletişim kurabilen ve bu özelliğiyle dünyanın ilk konuşan maskotu olan Çakır, çocuklarla oyun oynayıp fotoğraf çektirdi. 

Vatandaşlar, Deaflympics 2017’nin Samsun’a ve spora büyük katkıları olacağını dile getirirdi. Şehirdeki hareketlilikten ve yatırımlardan oldukça mutlu olduklarını belirten Samsunlular dört gözle oyunların başlamasını bekliyor.

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 18 Temmuz’da yeni 19 Mayıs Stadı’nda düzenlenecek olan görkemli açılış töreniyle başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4