banner341

Samsun'da halı sahalar açıldı mı? Halı sahalar ne zaman açılacak

Halı sahaların açılması yönünde kamuoyunda büyük bir beklenti oluşurken, halı sahaların ne zaman açılacağı henüz netlik kazanmadı.

Samsun'da halı sahalar açıldı mı? Halı sahalar ne zaman açılacak ABONE OL

Halı sahaların açılması yönünde kamuoyunda büyük bir beklenti oluşurken, halı sahaların ne zaman açılacağı henüz netlik kazanmadı. Kısa süre içinde İçişleri Bakanlığı'ndan bilgilendirme geleceği tahmin edilirken, 4 Ağustos'ta açılacağı iddialarına ise İçişleri Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

Pandemiyle birlikte normalleşme süreci kapsamında bazı işletmeler belirlenen kurallar çerçevesinde açılmıştı. Halı sahalar için de hem işletmecçiler tarafından hemde vatandaşlar tarafından açılması yönünde büyük bir beklenti olduğu öğrenildi. 
Halı sahaların ve spor tesislerinin açıldığını iddia eden haberleri yalanlayan İl Müdürü Kasapoğlu, "Halı sahaların ve spor tesislerinin açıldığını iddia eden haberlerin hepsi asılsız" dedi.
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, halı sahaların ve spor tesislerinin açılmasıyla ile ilgili belirsizliğe açıklık getirdi. 
Halı sahaların ve spor tesislerinin açılması ile ilgili bir karar olmadığını belirten Müdür Kasapoğlu, "Halı Saha Federasyonu diye resmi olmayan bir kurum halı sahaların açıldığına dair haber ajanlarına açıklama yapmış. Böyle bir federasyon yok. Halı sahaların ve spor tesislerinin açıldığını iddia eden haberlerin hepsi asılsız. Bu kararı İl Sağlık Kurulu verecek" şeklinde konuştu.

BAKANLIKTA YALANLAMIŞTI
İçişleri Bakanlığı, 4 Ağustos'ta açılacağı belirtilen halı sahalar için bir açıklama yaptı.
Kamuoyunda yaygın bir şekilde halı saha olarak adlandırılan tesislerin 4 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla açılacağına dair bazı basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti doğmuştur:
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından halı sahaların açılmasına yönelik rehber hazırlama çalışmaları devam etmekte olup, halı sahaların faaliyetlerinde uymaları gereken rehber çalışmasının tamamlanmasını müteakip Bakanlığımızca halı sahaların faaliyetlerine dair İl Hıfzısssıhha Kurullarınca karar alınabilmesine yönelik Valiliklere gerekli bilgilendirme yapılacaktır.
Asılsız haberlerin kaynağı olduğu anlaşılan Halı Saha Futbol Federasyonu, dernek statüsünde bir sivil toplum örgütü olup yetkili resmi bir spor federasyonu değildir. Adı geçen dernek yöneticileri hakkında TCK 262. maddesi (Kamu Görevinin Usulsüz Olarak Üstlenilmesi) kapsamında Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulmuştur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4