Samsun Golf Kulübü sporcularından büyük başarı

Samsun Golf Kulübü sporcuları, golf liginde başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Yerel Yıldızlar Turu İstanbul Bölgesi 1. ayak müsabakasında Samsun Golf Kulübü’nü temsil eden Selen Oral birinci oldu. Madalya kazanan sporcu, başarısını artırmak için daha çok çalışacağını kaydetti.

Samsun Golf Kulübü sporcularından büyük başarı ABONE OL

Türkiye Golf Federasyonu'nun 2018 takvimi faaliyet programında yer alan TGF Yerel Yıldızlar Turu tamamlandı. İstanbul ve Antalya olmak üzere iki bölgede yapılan Yerel Yıldızlar Turu’nun İstanbul Bölgesi 1. ayak müsabakası, tamamlandı. Geçen hafta 53 sporcunun katılımıyla Klassis Golf Kulübü’nde yapılan müsabakalarda dereceye giren sporcular, final raunduna ise Marmara Golf Sahası’nda çıktı. 

    Finalde Genç kızlar B kategorisinde Samsun Golf Kulübü sporcusu Selen Oral, toplamda 77 stableford skorla birinci oldu. 5 kategoride düzenlenen ödül töreninde Oral, madalya kazandı. Başarısını ve mutluluğunu Samsunlularla paylaşmak istediğini ifade eden Oral, “İlk kez geçen yıl yarıştım. Genç kızlar B kategorisinde edindiğim deneyimler, yaptığım sıkı antrenman programı, bu müsabakada beni birinciliğe taşıdı. Yakaladığım başarı, benim için sürpriz olmadı. Başarılar elde etmeye devam edeceğim. İlk hedefim ise single handicapa ulaşmaktır.“ değerlendirmesinde bulundu.

   Samsun Golf Kulübü Direktörü Hamza Sayın ise öğrencisi Selen Oral’ı tebrik ederek, övgüyle söz etti. Sayın, “Selen, Samsun Golf Kulübündeki ilk öğrencilerimden.  Yaklaşık 1,5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Azimli ve çalışkan bir öğrenci. Başarısının artarak daim olacağına inanıyorum.  Kendisini kulübümüz adına kutluyorum.” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4