Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti Futbol Şehitlerini Havza'da andı

20 Ocak 1989 günü Malatya deplasmanına giderken Havza çıkışında yaşadığı elim kazanın 29. yıldönümünde Samsun İnternet Gazeteciler Cemiyeti üyeleri tarafından kazanın yaşandığı noktada anıldı.

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti Futbol Şehitlerini Havza'da andı ABONE OL

20 Ocak 1989 günü Malatya deplasmanına giderken Havza çıkışında yaşadığı elim kazanın 29. yıldönümünde Samsun İnternet Gazeteciler Cemiyeti üyeleri tarafından kazanın yaşandığı noktada anıldı.

Samsunspor’un Malatya deplasmanı için Samsun’dan hareket ettiği saat olan 07.30’da yola çıkan Samsun İnternet Gazeteciler Cemiyeti üyeleri o elim kazanın yaşandığı noktada futbol şehitlerimizi anma programı gerçekleştirdi.

Tüm ülkeyi yasa boğan kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile şöfor Asım Özkan hayatını kaybederken bir çok futbolcu yaralanmıştı.

Samsun İnternet Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sedat Öksüzoğlu yaptığı konuşmada tüm futbol şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Başkan Öksüzoğlu, "Samsunspor kafilemizin 20 Ocak 1989'da, Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçemizde yaşadığı elim kaza tüm ülkeyi yasa boğmuştur.

 29 yıl önce yaşanan bu kazanın acısını, hala yüreğimizde taşıyoruz. 

Samsunsporumuz’un ay yıldızlı bayrağımızdan aldığı kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın yıldönümünde, aynı yerde ve  aynı saatte biz Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti olarak yönetim kurulu ve üyelerimizle birlikte; 

spor şehitlerimiz Teknik Direktör Nuri Asan'ı, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu'nu, Mete Adanır'ı, Zoran Tomic'i ve otobüs şoförü Asım Özkan'ı saygı, rahmet ve dualarla anıyoruz. 

Yakınlarına, ailelerine ve Samsunspor camiasına başsağlığı diliyoruz. O gün kazada kurtulan ve bugün hayatta olanlara da uzun ve sağlıklı ömürler temenni ediyoruz.

Bizler onları hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız da her zaman yüreğimizde aynı tazelikle kalacaktır. 

Bu anlamda şehrimizin ortak değeri ve markası olan Samsunspor'umuza da sahip çıkmaya, desteklemeye ve yanında olmaya devam edeceğiz." dedi. 

Gazeteciler daha sonra Havzalı meslektaşları ile birlikte çay içtikten sonra Samsun'a geri döndü. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4